توسط پژوهشگران دانشگاه محقق اردبیلی مورد بررسی قرار گرفت؛

سنتز نانوذراتی از گیاه خار مریم جهت درمان دیابت و مبارزه با باکتری ‌ها

۰۹ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۸:۱۸ کد : ۴۹۶۱۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۲
پژوهشگران دانشگاه محقق اردبیلی با سنتز نانوذرات اکسید روی به کمک عصاره گیاه خار مریم، خواص ضدباکتریایی و ضددیابتی این نانوذرات را مورد بررسی قرار دادند.
سنتز نانوذراتی از گیاه خار مریم جهت درمان دیابت و مبارزه با باکتری ‌ها

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه محقق اردبیلی، دکتر ابوالفضل بایرامی عضو هیئت علمی دانشگاه محقق اردبیلی ضمن تأکید بر اهمیت موضوع مقاومت باکتری ‌ها در برابر آنتی ‌بیوتیک ‌ها، در خصوص اهداف دنبال شده در این طرح، گفت: امروزه حجم بالایی از آنتی‌ بیوتیک ‌ها به‌ طور مستقیم و غیرمستقیم وارد بدن ما می ‌شوند. انواع غذاهای گوشتی و همچنین فرآورده‌‌‌های آنها مانند شیر، تخم ‌مرغ و غیره حاوی آنتی‌بیوتیک‌هایی هستند که تولیدکننده استفاده کرده است. لذا ما ناخواسته روزانه مقداری آنتی ‌بیوتیک وارد بدنمان می‌کنیم که این موضوع موجب افزایش مقاومت باکتری‌ها در برابر آنتی‌ بیوتیک‌ها میشود.
وی افزود: در طرح حاضر ما با سنتز نانوذرات ضد باکتری اکسید روی تلاش کردیم از این نانوذرات زیستی به‌ عنوان یک آنتی‌بیوتیک استفاده کنیم و همچنین قابلیت این نانوذرات جهت حمل داروهای ضددیابت را نیز مورد بررسی قرار داده‌ایم.
دکتر بایرامی تصریح کرد: مهمترین ویژگی نانوذرات تولید شده، استفاده از روش سنتز سبز یا دوستدار محیط‌ زیست است. طبیعتاً در این روش هزینه‌ها کاهش می‌‌یابد و محیط‌ زیست کمتر آسیب می ‌بیند. یکی دیگر از ویژگی‌‌های این نانوذرات، اثرگذاری سریع آن به سبب نسبت بسیار بالای سطح به حجم آنها است.
عضو هیئت علمی دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: در این طرح ما دو هدف اصلی داشتیم، اول اینکه نانوذرات سنتز شده چه تأثیری در کنترل علائم دیابت شیرین دارد، به همین منظور، موش‌های دیابتی را به کمک این نانوذرات تحت درمان و سپس آنالیزهای مختلف خونی شامل اندازه‌گیری غلظت قند خون، پروفایل لیپیدی و هورمون انسولین قرار دادیم. نتایج حاصل تغییر معنی‌‌داری در جهت بهبود وضعیت موش‌ های دیابتی نشان داد. در بحث اثر ضدباکتریایی نیز نانوذرات استفاده شده تا بالای ۹۰ درصد از رشد باکتری‌ها جلوگیری کردند.
وی گفت: در طرح حاضر ابتدا نانوذرات اکسید روی با عصاره گیاه خار مریم تهیه ‌شده و پس از پشت سر گذاشتن مراحل مشخصه‌ یابی از قبیل شکل، اندازه، مساحت سطح، فاز، خواص نوری و خواص دمایی به‌عنوان یک نانودارو جهت درمان موش‌های دیابتی مورد استفاده قرار گرفته است. در ادامه نتایج به ‌دست ‌آمده با نتایج به‌ دست ‌آمده از درمان به‌ وسیله انسولین مقایسه شده است. همچنین اثر ضدباکتریایی این نانوذرات بر روی دو‌گونه باکتری با نام علمی،  Escherichia coli وStaphylococcus aureus ارزیابی شده است.
گفتنی است این پژوهش حاصل تلاش‌های فرید محمدی اروانق دانشجوی مقطع کارشناسی ‌ارشد، دکتر ابوالفضل بایرامی و دکتر عزیز حبیبی اعضای هیئت ‌علمی دانشگاه محقق اردبیلی است که با همکاری دکتر شیما رحیم پوران از دانشگاه مالایای مالزی به انجام رسیده است. همچنین نتایج این طرح در مجله‌ Materials Science & Engineering C با ضریب تاثیر ۴٫۹۵۹ ( جلد ۹۷، سال ۲۰۱۹، صفحات ۳۹۷ تا ۴۰۵) به چاپ رسیده است.
ل.م۵۴