در راستای توسعه همکاری‌های علمی بین‌المللی صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه صنعتی شیراز و دانشگاه فرات الاوسط کشور عراق

۰۹ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۸:۱۰ کد : ۴۹۶۱۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۶۰
دانشگاه صنعتی شیراز و دانشگاه فرات الاوسط عراق، در راستای توسعه همکاری‌های علمی و بین‌المللی تفاهم‌نامه همکاری امضاء کرد.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه صنعتی شیراز و دانشگاه فرات الاوسط کشور عراق

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی شیراز، تبادل استاد و دانشجو و برگزاری دوره‌های مشترک برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه صنعتی شیراز از مفاد این تفاهم‌نامه همکاری است.

بر اساس این گزارش هیئتی از دانشگاه فرات الاوسط شامل رئیس دانشگاه و تنی چند از معاونان و اعضای هیئت‌علمی این دانشگاه، در دانشگاه صنعتی شیراز حضور یافتند.

این هیئت ضمن بازدید از مجموعه کارآفرینی امیرکبیر وابسته به دانشگاه صنعتی شیراز و همچنین مجموعه آزمایشگاه‌های دانشگاه صنعتی شیراز، در جلسه‌ای با رئیس دانشگاه صنعتی شیراز به همراه هیئت‌رئیسه و تعدادی از اعضای هیئت‌علمی این دانشگاه حضور یافتند.

دکتر محمدمهدی علویان مهر رئیس دانشگاه صنعتی شیراز مأموریت و چشم‌انداز این دانشگاه را در زمره دانشگاه‌های نسل سوم به‌عنوان دانشگاه کارآفرین برشمرد و ارتباط با دانشگاه‌های کشورهای دیگر به‌خصوص کشور عراق و ارتباط با صنایع داخلی و خارجی جهت پررنگ کردن ارتباط صنعت و دانشگاه را از اولویت‌های این دانشگاه عنوان کرد.

رئیس دانشگاه فرات الاوسط نیز ضمن استقبال از همکاری آن دانشگاه با دانشگاه صنعتی شیراز آمادگی خود را جهت اعزام دانشجو به دانشگاه صنعتی شیراز و برگزاری دوره‌های مشترک با این دانشگاه اعلام کرد.

ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴


( ۱ )