به میزبانی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)؛

پنجاه و دومین اجلاس معاونان آموزشی دانشگاه‌ها برگزار می‌شود

۰۸ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۹:۰۳ کد : ۴۹۶۰۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۳۱۰
پنجاه و دومین اجلاس سراسری معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش عالی کشور روز شنبه (فردا) با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری آغاز به کار می کند.
پنجاه و دومین اجلاس معاونان آموزشی دانشگاه‌ها برگزار می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این اجلاس دو روزه که به همت معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و به میزبانی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) در قزوین برگزار خواهد شد، «واکاوی و ارزیابی سیاست‌های آموزش عالی در حوزه آموزشی (با ارائه راهکارهای پیشنهادی)» به‌عنوان محور اصلی مباحث تعیین‌شده است.
در این اجلاس افزون بر ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام‌شده در حوزه مهارت افزایی و اشتغال پذیری توسط دانشگاه‌ها، چالش‌های آموزش عالی و تجارب گذشته نیز از سوی صاحب‌نظران مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
در نشست‌های جنبی این اجلاس نیز محورهایی همچون "پذیرش دانشجو و استعدادهای درخشان"، "برنامه‌ریزی درسی و سرفصل‌ها"، "ارتباطات بین‌المللی" (پذیرش دانشجوی خارجی، دوره‌های مشترک با دانشگاه‌های خارجی)، "گسترش آموزش عالی، مقررات و آئین‌نامه‌های آموزشی با تأکید بر چالش‌ها و راهکارهای پیشنهادی این حوزه‌ها" مورد واکاوی و بررسی قرار خواهد گرفت.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۳ )