دکتر نظرپور در پنجمین روز از هفته دولت خبر داد :

۳ میلیون مترمربع پروژه در دست احداث دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی، پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری

۰۶ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۵ کد : ۴۹۵۹۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۷۸۸
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برای اتمام و بهره‌برداری پروژه‌های در دست احداث دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و پژوهشی و پارک‌های علم فناوری به اعتباری معادل ۲۵۰۰ میلیارد تومان نیاز است.
۳ میلیون مترمربع پروژه در دست احداث دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی، پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدتقی نظرپور اظهار داشت: درمجموع برای اتمام و بهره‌برداری حدود ۳ میلیون مترمربع پروژه در دست احداث دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی، پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری به اعتباری حدود ۲,۵۰۰ میلیارد تومان نیاز است که از این اعتبار صرفاً مبلغ ۲۶۹ میلیارد تومان یعنی حدود ۱۰ درصد آن در سال جاری تأمین شده است.
وی تصریح کرد: پارک‌های علم و فناوری مستقل وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، حدود ۲۰۰ هزار مترمربع فضای موجود و ۱۷۰ هزار مترمربع فضای در دست احداث دارند.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، فضای کالبدی موجود پژوهشگاه‌ها و مراکز پژوهشی را ۴۰۰ هزار مترمربع و فضاهای در دست احداث را ۶۰ هزار مترمربع اعلام کرد.
درمجموع حدود ۲۳۰ هزار مترمربع پروژه در دست احداث در پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری (۲۸ پارک علم و فناوری مستقل و ۳۲ پژوهشگاه) وجود دارد که برای بهره‌برداری، به ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند.
ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷