معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم تأکید کرد :

ضرورت تأمین اعتبار برای نگهداری، تعمیر و مقاوم‌سازی فضاهای آموزشی و پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری

۰۶ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۵:۵۱ کد : ۴۹۵۹۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۵۸۵
دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: با توجه به اهمیت نگهداری از فضاهای آموزشی و پژوهشی دانشگاه‌ها برای سال جاری نزدیک به ۷۰۰ میلیارد تومان ابلاغ اعتبار انجام شده است.
ضرورت تأمین اعتبار برای نگهداری، تعمیر و مقاوم‌سازی فضاهای آموزشی و پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نظرپور بابیان اهمیت تعمیر و نگهداری مناسب از فضاهای موجود آموزشی و پژوهشی دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری گفت: بر اساس برآورد کارشناسان برای این منظور بالغ‌بر ۱,۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است که امسال نزدیک به ۷۰۰ میلیارد تومان آن ابلاغ اعتبار شده است.
وی افزود: علاوه بر موضوع حفظ و نگهداری برای سرپا نگه‌داشتن ساختمان‌ها، حدود ۱۰۰۰ ساختمان، یعنی چیزی معادل ۲۵% ساختمان‌های موجود دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با زیربنای تقریبی ۳،۳۰۰،۰۰۰ مترمربع، نیازمند مقاوم‌سازی نیز هستند که اکثر این ساختمان‌ها در دانشگاه‌های با قدمت بالای ۳۰ سال وجود دارند. برای مقاوم‌سازی و نوسازی این ساختمان‌ها نیز به اعتباری بالغ‌بر ۶,۰۰۰ میلیارد تومان نیاز است.
به گفته دکتر نظرپور، بیش از ۱۵ ساختمان در دانشگاه‌ها مقاوم‌سازی شده‌اند که طی سال‌های گذشته (از سال ۱۳۸۱ تا سال ۱۳۹۷) جمعاً مبلغ ۳۶ میلیارد تومان از منابع دولتی و مابقی اعتبار موردنیاز از محل درآمد اختصاصی تأمین‌شده است.
وی، با قدردانی از تلاش دفاتر فنی طرح‌های عمرانی دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری تصریح کرد: انشاءا… با حمایت سازمان برنامه‌وبودجه کشور و با بهره‌گیری از منابع اختصاصی شاهد مقاوم‌سازی، بهسازی و نوسازی فضاهای دانشگاهی باشیم.
ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷