به میزبانی دانشگاه تبریز؛

نخستین همایش ملی پرورش زنبور عسل آبان ماه برگزارمی شود

۰۶ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۴ کد : ۴۹۵۷۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۵۵
اولین همایش ملی پرورش زنبور عسل و اولین جایزه ملی کیفیت عسل ایران ۸ و ۹ آبان ماه سال جاری به میزبانی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی اهر دانشگاه تبریز برگزارمی شود.
نخستین همایش ملی پرورش زنبور عسل آبان ماه برگزارمی شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تبریز، دکترذبیح الله نعمتی دبیر اولین همایش ملی پرورش زنبور عسل و اولین جایزه ملی کیفیت عسل، ایران-ارسباران در این خصوص گفت: در سال رونق تولید اولین همایش ملی پرورش زنبور عسل و اولین جایزه ملی کیفیت عسل ایران با هدف هم‌اندیشی، هم‌افزایی و تبادل نظر در مورد یافته‌های پژوهشی حوزه‌های مختلف صنعت پرورش زنبور عسل به میزبانی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی اهر برگزارخواهد شد.

وی افزود: در راستای ارتقای دانش و پژوهش و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و یافته های علمی ارزشمند ملی در عرصه پرورش زنبور عسل و محصولات زنبور عسل، امسال این همایش با مشارکت دانشمندان و محققان، پرورش دهنده گان زنبور عسل، نهادهای اجرایی و فعالان بخش خصوصی (کارخانجات فرآوری و بسته بندی عسل) به همراه با برنامه‌های جنبی (اولین جایزه ملی کیفیت عسل، جایزه ملی بهترین بسته بندی، کارگاه های آموزشی، نشست‌های تخصصی، جشنواره ارائه محصولات و آموزش استفاده از فرآورده‌های زنبور عسل)، برگزارمی‌شود.

رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی اهر در ادامه با اشاره به محورهای اصلی این همایش گفت: بیولوژی زنبور عسل، اقتصاد و تجارت در صنعت زنبور داری، عسل و صنایع غذایی، زنبور عسل و محیط زیست، زنبور عسل و سلامت انسان، تجهیزات صنعت زنبورداری و سایر محورهای مرتبط برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه های جنبی این همایش افزود: به منظور معرفی توان فنی-تخصصی و تولیدی سازمان‌ها و شرکت‌های داخلی و خارجی در زمینه صنعت زنبورداری و همچنین آشنایی هرچه بیشتر با فرصت های کاری و سرمایه گذاری این صنعت، نمایشگاه جانبی کنفرانس با حضور تعداد کثیری از شرکت‌ها و مؤسسات داخلی و خارجی برپا خواهد شد.

دکترنعمتی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه نمایشگاه در روزهای برگزاری کنفرانس برپا بوده و توسط مدیران و کارشناسان ارشد صنعت نیز بازدید خواهد شد، اضافه کرد: این نمایشگاه فرصت مناسبی برای مذاکره مستقیم صاحبان صنعت و مدیران شرکت‌ها با مسوولان عالی این صنعت خواهد بود.

دبیر اولین همایش ملی پرورش زنبور عسل و اولین جایزه ملی کیفیت عسل، ایران-ارسباران در باره علت تغییر زمان برگزاری همایش تصریح کرد: با توجه به همزمان بودن زمان همایش با فصل برداشت عسل و پیک کاری زنبورداران و پیگیری های مکرر و ابراز علاقه شدید صورت گرفته از طرف پرورش دهندگان جهت شرکت در همایش در راستای تبادل نظر و اطلاعات علمی، کمیته اجرایی همایش پس از بررسی درخواست‌ها تصمیم به جابجایی زمان همایش از روزهای  ۵و۶ شهریورماه به روزهای ۸ و ۹ آبان ۹۸ کرده است.

ل.س42/ل.م54


( ۱ )