معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم اعلام کرد:

کسری اعتبار ۲۵۰۰میلیارد تومانی برای ساماندهی فضاهای در حال احداث دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی

۰۵ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۶:۵۰ کد : ۴۹۵۴۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۰۸۹
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: برای ساماندهی فضاهای در حال احداث دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی ۲۵۰۰میلیارد تومان کسری اعتبار داریم.
کسری اعتبار ۲۵۰۰میلیارد تومانی برای ساماندهی فضاهای در حال احداث دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نظرپور اظهار داشت: متوسط سرانه فضاهای آموزشی موجود دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی حدود ۸.۵ مترمربع می‌باشد و متوسط فضاهای آموزشی در دست احداث نیز برابر ۲ مترمربع است. بنابراین در مقایسه با متراژ مطلوب، که با توجه به گروه‌های مختلف آموزشی بین ۱۰ الی ۱۸ مترمربع تعریف‌شده است، به‌طور متوسط حدود ۵.۵ مترمربع کسری فضا داریم.
معاون وزیر علوم تصریح کرد: چنانچه میانگین سرانه فضاهای موجود و در دست احداث کل فضاهای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را مدنظر قرار دهیم که شامل فضاهای آموزشی، پژوهشی، کمک‌آموزشی، ورزشی، خوابگاهی، فرهنگی، رفاهی و خدماتی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی می‌باشد، این فضا در حال حاضر حدود ۲۳ مترمربع است که در مقایسه با میزان مطلوب حدود ۱۰ مترمربع کسری فضا داریم و اعتبار لازم برای جبران این کسری بالغ‌بر ۲۵,۰۰۰ میلیارد تومان ارزیابی می‌شود.
وی افزود: درمجموع، فضای کالبدی موجود و در دست احداث دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی، پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری وابسته به وزارت متبوع حدود ۱۷،۳۳۰،۰۰۰ مترمربع است، که از این مقدار حدود ۱۶.۵ میلیون مترمربع آن، یعنی حدود ۹۵%، متعلق به دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، حدود ۳۷۰ هزار مترمربع (۲%) مربوط به پارک‌های علم و فناوری و حدود ۴۶۰ هزار مترمربع نیز (۳%)، متعلق به پژوهشگاه‌ها است. از ۱۶.۵ میلیون مترمربع فضای کالبدی موجود و در دست احداث دانشگاه‌ها و مرکز آموزشی نیز حدود ۱۴ میلیون مترمربع فضای موجود و حدود ۲.۵ میلیون مترمربع فضای در دست احداث اختصاص دارد.
ل. م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷