بازدید رئیس و اعضای هیئت علمی دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد از پارک علم و فناوری خراسان

۲۲ آبان ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۵ کد : ۴۹۵۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۵۷
دکترسهیلی رئیس دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد به همراه اعضای هیئت علمی این دانشکده، از پارک علم و فناوری خراسان بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین بازدید دکتر سهیلی ضمن بازدید...
دکترسهیلی رئیس دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد به همراه اعضای هیئت علمی این دانشکده، از پارک علم و فناوری خراسان بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین بازدید دکتر سهیلی ضمن بازدید از واحد R&D شرکت کاوش صنعت توس و خط تولید این مجموعه دانش بنیان با کارشناسان این شرکت، به بحث و تبادل نظر پرداخت.
در ادامه رئیس و اعضای هیئت علمی دانشکده ریاضی دانشگاه فردوسی، از شرکت های آهار شرق، سامان دارو و حسیب بازدید و با مدیران اشد این شرکت ها گفتگو کردند.
گفتنی است همچنین درجلسه ای، رئیس و اعضای دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد با دکترعلم الهدایی رئیس پارک علم و فناوری خراسان درخصوص چگونگی تعاملات این دانشکده و پارک به بحث و تبادل نظر پرداختند.
دراین جلسه، دکترعلم الهدایی به شرح فعالیت و معرفی مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان پرداخت و عنوان کرد: شرکت های دانش بنیان می توانند در زمینه های مشاوره ای، برنامه نویسی،Data Mining و بهینه سازی با دانشکده ریاضی و استادان این حوزه تعامل داشته باشند.
رئیس پارک علم و فناوری خراسان خاطرنشان کرد: زیرساخت های لازم برای راه اندازی کسب و کارهای دانش بنیان در دانشگاه ها وجود ندارد، اما پارک های علم و فناوری ماهیتا برای این کار ایجاد شده اند، درحالی که این نوع از ادبیات در دانشگاه ها کمتر دیده می شود.
وی ادامه داد: دانشکده علوم ریاضی قابلیت هایی برای ثبت شرکت های دانش بنیان با همکاری استادان این حوزه را دارا می باشد و علاوه بر آن، با توجه به اساس نامه پارک های علم و فناوری، امکان تاسیس پردیس های تخصصی با همکاری این دانشکده نیز فراهم است.