به میزبانی دانشگاه محقق اردبیلی؛

دومین کنفرانس بین المللی و ششمین کنفرانس ملی کشاورزی ارگانیک و مرسوم در حال برگزاری است

۰۴ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۵:۵۸ کد : ۴۹۵۱۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۷۷
دومین کنفرانس بین المللی و ششمین کنفرانس ملی کشاورزی ارگانیک و مرسوم به میزبانی دانشگاه محقق اردبیلی در حال برگزاری است.
دومین کنفرانس بین المللی و ششمین کنفرانس ملی کشاورزی ارگانیک و مرسوم در حال برگزاری است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه محقق اردبیلی، دکتر بضاعت‌پور معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی در مراسم آغازین این کنفرانس با بیان اینکه برگزاری همایش های علمی از جمله عوامل توسعه محسوب می شود، تصریح کرد: برگزاری چنین کنفرانس هایی موجب هم افزایی دانش در محورهای همایش می شود.

وی آشنایی و ایجاد ارتباط بین اساتید، دانشجویان و پژوهشگران را از دیگر مزیت های برگزاری کنفرانس های علمی برشمرد و ادامه داد: در همایش های علمی مسائل و مشکلات کشور مطرح و برای مرتفع کردن آنها راهکارهای علمی ارائه می شود.

دکتر بضاعت پور با اشاره به اینکه برگزاری همایش های علمی به دلیل پروسه های آن کار سختی است، ادامه داد: دانشگاه محقق اردبیلی با برنامه ریزی دقیق تمامی همایش های علمی تدوین شده را به صورت مرتب و طبق زمان بندی برگزار می کند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: در سالجاری دو همایش ملی و ۴ همایش بین المللی در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شده است و پنجمین کنفرانس بین المللی هم دو روز دیگر در دانشگاه برگزار خواهد شد.

ارژنگ عزیزی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل نیز در این کنفرانس گفت: استان اردبیل یکی از قطب های مهم کشاورزی در کشور است.

وی ادامه داد: استان اردبیل حدود یک دهم جمعیت و مساحت کشور را دارد اما حدود ۴ دهم محصولات کشاورزی کشور در این استان تولید می شود.

دکتر اکبر قویدل رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی و رئیس دومین کنفرانس بین المللی و ششمین کنفرانس ملی کشاورزی ارگانیک و مرسوم گفت: کشاورزی ارگانیک امروزه به یک ضرورت تبدیل شده است.

وی ادامه داد: کشاورزی ارگانیک غذای سالم در اختیار جامعه می گذارد و به نوعی کشاورزی پایدار محسوب می شود.

قویدل با اشاره به اینکه کشاورزی ارگانیک یک کشاورزی آینده دار و استراتژیک محسوب می شود، اظهار کرد: در این کنفرانس تلاش کردیم که با همایش های مشابه تفاوت هایی داشته باشیم و هر یک از این تفاوت ها در بطن خود پیام هایی داشت.

رئیس دومین کنفرانس بین المللی و ششمین کنفرانس ملی کشاورزی ارگانیک و مرسوم ادامه داد: در تمامی پکیج های این کنفرانس از اجناس قابل بازیافت استفاده کردیم و از طرف دیگر چاپ کاغذی مقالات را حذف کردیم و گواهینامه مقالات از سایت کنفرانس قابل دانلود است تا از این طریق برای تنفس درختان کمکی کرده باشیم.

رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی یادآور شد: برای کاهش مصرف کاغذ، از چاپ مقالات پذیرفته شده به صورت پوستر خودداری کردیم و این مقالات به صورت الکترونیکی از ویدئو پروژکتورها قابل مشاهده است.

گفتنی است دکتر احمت اولوداگ از کشور ترکیه و دکتر جواد حصاری از سخنرانان کلیدی این کنفرانس بودند. همچنین در حاشیه این کنفرانس نمایشگاهی با موضوع محصولات ارگانیک برگزار شد.

ل.م54