با امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه پیام نور و بانک صادرات محقق شد؛

اختصاص ۵ هزار میلیارد ریال وام به دانشگاهیان پیام نور از اول مهرماه سال جاری

۰۲ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۱ کد : ۴۹۴۵۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴
رئیس دانشگاه پیام نور از اعطای تسهیلات وام جدید شهریه بانک صادرات و اختصاص ۵ هزار میلیارد ریال وام این بانک به دانشگاهیان پیام نور از اول مهرماه سال جاری خبر داد.
اختصاص ۵ هزار میلیارد ریال وام به دانشگاهیان پیام نور از اول مهرماه سال جاری

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه پیام نور، دکتر محمدرضا زمانی رئیس دانشگاه پیام نور با بیان اینکه کلیه دانشجویان دانشگاه پیام نور در داخل و خارج از کشور در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می‌توانند هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی جدید از تسهیلات وام شهریه بانک صادرات بهره‌مند شوند، گفت: تفاهم‌نامه جدید دانشگاه پیام نور با بانک صادرات دارای مزایای جدیدی برای کل خانواده دانشگاه پیام نور اعم از دانشجویان، کارمندان و اعضای هیئت‌علمی است.

وی امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه پیام نور و بانک صادرات ضمن تبریک هفته دولت، با اشاره به مبلغ وام‌های شهریه گفت: میزان تسهیلات دوره کارشناسی یک‌میلیون تومان برای ۱۰ ترم با اقساط ۶۰ ماهه و با کارمزد یک و چهاردهم درصدی برای هر ترم است.

دکتر زمانی تسهیلات دوره کارشناسی ارشد را ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان با بازپرداخت ۳۰ ماهه و برای ۵ ترم اعلام کرد.

وی تسهیلات دوره دکتری تخصصی ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عنوان کرد و گفت: بازپرداخت این تسهیلات نیز ۵۴ ماهه و برای ۹ ترم است.

دکتر زمانی، دانشگاه پیام نور را بزرگ‌ترین دانشگاه دولتی دانست که وظیفه مهمی در گسترش سطح علمی و فرهنگی جوانان برعهده دارد و با اشاره به رسالت اجتماعی این دانشگاه تصریح کرد:در این راستا و بر اساس این تفاهم‌نامه دانشگاه به حافظان قرآن نیز تا سقف ۲۰ میلیون تومان از بانک صادرات تسهیلات اعطا می‌کند.

رئیس دانشگاه پیام نور به مشکلات اقتصادی و تحریم‌های کشور اشاره کرد و یادآور شد: کمک به جوانان و به‌ویژه قشر محروم برای ادامه تحصیل یکی از شعارهای اصلی دانشگاه پیام نور است و این دانشگاه درصدد است شرایط تحصیلی را به‌گونه‌ای فراهم کند که دیگر هیچ دانشجویی دغدغه شهریه نداشته باشد و به خاطر بدهی شهریه از تحصیل بازنماند.

وی با عنوان اینکه دانشجویان بدهکار هم با معرفی رسمی از سوی دانشگاه به بانک صادرات از وام شهریه برخوردار می‌شوند و می‌توانند ادامه تحصیل بدهند، اذعان داشت: دانشگاه پیام نور با بانک‌های دیگر نیز در حال مذاکره است تا مشکل دانشجویان را برای تأمین شهریه را حل کند.

دکتر زمانی نحوه دریافت وام‌های دانشجویی را بسیار آسان دانست و گفت: دانشجویان دانشگاه پیام نور با یک‌بار مراجعه به بانک و معرفی یک ضامن می‌توانند از وام شهریه در کل سال‌های تحصیلی خود بهره‌مند شوند.

وی افزود: تعداد دانشجویان ما ۴۳۰ هزار دانشجو در مقاطع مختلف در ۵۰۰حدود واحد و مرکز داخلی و ۴۰ نمایندگی خارج از کشور است.

دکتر زمانی تعداد اعضای هیئت‌علمی دانشگاه پیام نور را ۴ هزار نفر و تعداد کارکنان این دانشگاه را نیز ۱۰ هزار نفر اعلام کرد.

حجت‌الله صیدی مدیرعامل بانک صادرات نیز در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک با دانشگاه پیام نور اظهار داشت: بانک صادرات در طول عمر ۶۸ ساله خود بارها در عرصه اقتصاد و تولید نقش‌آفرینی کرده است.

وی وجه اشتراک بانک صادرات و دانشگاه پیام نور را گستردگی در سراسر کشور عنوان کرد و افزود: ما در مهم‌ترین مناطق داخل و خارج از کشور شعبه داریم و ارائه خدمت می‌کنیم و دانشگاه پیام نور نیز از این منظر به بانک صادرات شبیه است و ازاین‌رو می‌توانیم همکاری دوجانبه بسیار مطلوبی را داشته باشیم.

 مدیرعامل بانک صادرات بابیان اینکه تلاش کرده‌ایم منابع خود را به مصارف بهتری برسانیم، اظهار داشت: به دنبال کارآمدی و اثربخشی بیشتر هستیم.

وی بخشی از مفاد این تفاهم‌نامه را صدور کارت‌های بانکی ویژه برای خانواده دانشگاه پیام نور اعلام کرد و گفت: با صدور این کارت‌ها به‌جز استفاده عمومی، مصارف اختصاصی نیز برای کارکنان و اساتید خواهد داشت و به کاهش هزینه منجر خواهد شد.

صیدی ارزش تسهیلات تخصیصی در فاز اول این تفاهم‌نامه را ۵ هزار میلیارد ریال اعلام کرد که ۴ هزار میلیارد ریال آن به دانشجویان و هزار میلیارد ریال به کارمندان و اساتید تعلق می‌گیرد.

ل.س42/ل.م54