با حضور وزیر علوم؛

عملیات عمرانی پروژه‌های دانشگاه کردستان آغاز شد

۰۲ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۸ کد : ۴۹۴۵۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۵۲۳
هم‌زمان با هفته دولت و با حضور دکتر منصور غلامی،وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، پروژه‌های عمرانی دانشگاه کردستان کلنگزنی شد.
عملیات عمرانی پروژه‌های دانشگاه کردستان آغاز شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، احداث خوابگاه دانشجویی ویژه دانشجویان بین‌الملل دانشگاه کردستان اولین پروژه‌ای بود که با حضور دکتر غلامی کلنگ‌زنی شد؛ این پروژه با متراژ ۳۱۵۴ مترمربع با ۷۴ اتاق و ظرفیت ۲۲۲ نفر ساخته می‌شود. بودجه ساخت این خوابگاه به میزان ۸۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی بوده و مقرر شده در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد.
پروژه بعدی، خط انتقال آب جهت فضای سبز دانشگاه کردستان بود که در راستای مدیریت فضای سبز صورت می‌گیرد و آب را از رودخانه قشلاق به داخل دانشگاه در مسیری به طول هشت هزار متر انتقال می‌دهد.
بودجه این پروژه چهل میلیارد ریال بوده که از محل اعتبارات استانی تأمین می‌شود و در سال ۱۳۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.
بازدید از پروژه‌های عمرانی در حال ساخت دانشگاه کردستان ازجمله سلف‌سرویس دانشجویان دختر، خوابگاه دانشجویان دختر با پرداخت اعتبار از طرف بنیاد ۱۵ خرداد از دیگر برنامه‌های وزیر علوم در دانشگاه کردستان بود.
وزیر علوم و هیئت همراه در ابتدای ورود به دانشگاه کردستان، با حضور در یادمان شهدای گمنام این دانشگاه، با قرائت فاتحه و اهدای شاخه گل بر مقام شامخ این بزرگواران ادای احترام کردند.
ر.ب ۴۵/ ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷