به میزبانی دانشگاه محقق اردبیلی؛

نخستین کنفرانس بین‌المللی اپتوالکترونیک، اپتیک کاربردی و میکروالکترونیک برگزار شد

۲۷ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۷:۰۱ کد : ۴۹۳۹۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۷
نخستین کنفرانس بین المللی اپتوالکترونیک، اپتیک کاربردی و میکروالکترونیک با هدف ارائه آخرین نتایج تحقیقات در زمینه اپتیک و الکترونیک با توجه به نیازهای عملی و استفاده آیندهنگر از روش‌های علمی برای ارتقا همکاری بین دانشگاهیان، محققان و دانشمندان در دنیا، در دانشکده فناوری‌های نوین نمین دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.
نخستین کنفرانس بین‌المللی اپتوالکترونیک، اپتیک کاربردی و میکروالکترونیک برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه محقق اردبیلی، دکتر ابوالفضل بضاعت پور معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی در مراسم افتتاحیه اولین کنفرانس بین المللی اپتوالکترونیک، اپتیک کاربردی و میکروالکترونیک در دانشکده فناوری‌های نوین نمین با بیان اینکه برگزاری کنفرانس های علمی جزو برنامه های اولویت‌دار این دانشگاه است اظهار داشت: اعضای هیئت علمی این دانشگاه در رشته های مختلف آماده هر نوع همکاری علمی و پژوهشی بین المللی با اساتید کشورهای مختلف هستند.

وی با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی حدود ۱۱ هزار نفر دانشجو دارد، تصریح کرد: این دانشجویان در ۲۳۸ رشته در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل می کنند.

بضاعت پور با اشاره به اینکه دانشگاه محقق اردبیلی شامل ۵ دانشکده در سایت اصلی و ۳ دانشکده در شهرستان های نمین، پارس آباد و مشگین شهر است، افزود: رشد ۵۵ و ۴۰ درصدی تولیدات علمی دانشگاه در یک سال گذشته بر مبنای گزارشات پایگاه های استنادی Scopus و Web of Science و ارتقای هشت پله ای رتبه دانشگاه در رتبه بندی سالیانه پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نشان از همت، اراده و تلاش علمی و پژوهشی کارکنان این دانشگاه است.

دکتر یاشار عزیزیان رئیس دانشکده فناوری‌های نوین نمین گفت: ۱۲۰ مقاله به کنفرانس بین‌المللی اپتوالکترونیک، اپتیک کاربردی و میکروالکترونیک ارسال شده بود که از این تعداد ۸۷ مقاله مورد پذیرش قرار گرفت.

وی افزود: این کنفرانس بین‌المللی یک بستر میان رشته ای برجسته برای ارائه پیشرفت‌های جدید و نتایج تحقیقات در زمینه اپتوالکترونیک، اپتیک کاربردی و میکروالکترونیک است.

ل.م .۵۴

 


( ۱ )