صادرات محصولات دانش‌بنیان پارک علم و فناوری آذربایجان غربی به کشور آذربایجان

۲۷ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۸:۴۱ کد : ۴۹۳۷۵ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۱۲۲۴
سرپرست پارک علم و فناوری آذربایجان غربی از صادرات محصولات دانش‌بنیان یکی از شرکت‌های مستقر در این پارک به کشور آذربایجان خبر داد.
صادرات محصولات دانش‌بنیان پارک علم و فناوری آذربایجان غربی به کشور آذربایجان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، دکتر علی محمدنیکبخت با اشاره به اعزام تعدادی از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی به تور فناوری جمهوری آذربایجان در سه ماهه اول سال جاری اظهار کرد: در این سفر طبق  رایزنی‌های انجام‌گرفته جهت فروش محصولات دانش‌بنیان شرکت‌های مستقر در پارک، تفاهم‌نامه‌ای منعقد شد.
وی ادامه داد:  در داستای تحقق مفاد این تفاهم‌نامه، این شرکت دانش بنیان موفق به صدور اولین محموله محصولات و فروش ۲۶ مورد از تجهیزات خود به شرکت طرف قرارداد شد.
به گفته دکتر نیکبخت  این شرکت همکاری با یک شرکت در  اربیل عراق را نیز آغاز کرده و در حال انعقاد قرارداد به آنان می‌باشد.
سرپرست پارک علم و فناوری آذربایجان غربی درباره محصول صادر شده، توضیح داد: طراحی خازن‌های صنعتی با آرایش ستاره از سال 1389 توسط ابن شرکت دانش‌بنیان آغاز شده است و به این ترتیب نسل جدیدی از خازن‌ها به منظور کاهش توان راکتیو و اصلاح ضریب توان، کاهش تلفات کابلی، کاهش درصدی از تلفات انرژی اکتیو، بهینه‌سازی مصرف برق طراحی و ساخته شد.
دکتر علی محمد نیکخبت  ادامه داد: خازن‌های صنعتی تولیدی این شرکت از سه سری خازن با توان‌های کم که به‌صورت ستاره به هم متصل شده‌اند و می‌توان از این نوع خازن‌ها به‌صورت تک.فاز و دوفاز نیز بهره‌برداری کرد.
وی افزود: سرویس ترانس‌ها، کلیدهای 20 ولت، اتوماسیون صنعتی، اجرای تاسیسات الکتریکی کلیه کارخانجات، واحدهای صنعتی و تجاری، خدمات مشاوره فنی در کلیه زمینه‌های برق صنعتی از دیگر فعالیت‌های این شرکت دانش‌بنیان است.
ل.م۵۴


( ۲ )