در راستای رفع نیازهای مختلف صنایع صورت گرفت؛

ساخت انواع دستگاه‌های بالانس استاتیکی و دینامیکی در پارک علم و فناوری البرز

۲۶ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۸ کد : ۴۹۳۶۴ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۱۵۶۶
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری البرز موفق به طراحی و ساخت انواع دستگاه‌های بالانس استاتیکی و دینامیکی برای رفع نیازهای مختلف صنایع شد.
ساخت انواع دستگاه‌های بالانس استاتیکی و دینامیکی در پارک علم و فناوری البرز

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری البرز، مهندس محمدرضا نصرآبادی مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با اعلام این خبر گفت: این موفقیت در پی ده سال مطالعه و تحقیق شبانه‌روزی یک تیم پرتلاش و دانشگر به وجود آمده و در حال حاضر ارائه خدمت در زمینه‌های بالانس، ارتعاش سنجی، تعمیرات و بهینه‌سازی قطعات دوار ساخت، دستگاه‌های بالانس صنعتی آنالیز و عیب‌یابی صنایع مختلف توسط این شرکت انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: پیشرو بودن این مجموعه در صنعت و دانش کاملاً بومی آن به همراه تجربیات ارزنده حاصل از فعالیت بر روی هزاران مجموعه و قطعه‌های مختلف ارائه خدمات بهتر خدمات به صنعت کشور در زمینه‌های مختلف شامل محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری فراهم کرده است.

مهندس نصرآبادی با اشاره به اینکه این شرکت در ساخت انواع دستگاه‌های بالانس و ارتعاش سنجی و تعمیرات قطعات دوار فعالیت داشته و تاکنون خدمات ارزنده‌ای را به صنعت کشور ارائه داده است تصریح کرد: ساخت انواع دستگاه‌های بالانس استاتیکی و دینامیکی (متناسب با شرایط کارکرد روتور، ساخت دستگاه‌های بالانس پرتابل با کمترین وزن ممکن و دقتی بی‌نظیر، ساخت دستگاه‌های فرکانس طبیعی و ساخت سنسورهای (vp) پرتابل و غیر پرتابل در سه مدل متداول به بالاترین دقت رایج از خدمات سخت‌افزاری این شرکت دانش‌بنیان است.

وی به محصولات نرم‌افزاری این شرکت اشاره کرد و گفت: برنامه‌نویسی و پیاده‌سازی و تولید نرم‌افزارهای ارتعاش و کنترل کیفی، اجرای برنامه تعمیرات و پیشگیرانه PM ، ارائه انواع خدمات بالانس کارگاهی از ۲۰ گرم تا ۲۰ تن و آنالیز ارتعاشات و بالانس در محل بدون محدودیت قطر – وزن – دور از خدمات نرم‌افزاری و فنی و دانشی این شرکت است.

مهندس نصرآبادی با اشاره به اینکه هدف این مجموعه تنظیم صنعت رفع خلأ بالانس در کشور است، افزود: در شرایطی که تحریم‌های سنگین در بخش‌های مختلف صنعتی تلاش می‌کند عرصه را برای تولید داخلی سخت و دشوار نماید این وظیفه شرکت‌های دانش‌بنیان و دانش‌محور است تا تلاش کنند نیازهای داخلی را پاسخ داد و تاب‌آوری شرکت‌های داخلی را برابر این تحریم‌ها افزایش دهند و آن‌ها توانمند نمایند.

وی در پایان با تأکید بر اینکه فضای خوبی برای نقش‌آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در کشور فراهم شده است، گفت: تاکنون صدها شرکت از خدمات ما استفاده کرده‌اند و این نشان می‌دهد اگر تلاش کنیم می‌توانیم مورد توجه شرکت‌های داخلی قرار بگیریم.

ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴


( ۴ )