با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد ریال صورت می‌گیرد:

بازسازی مدرسه شهید کاظمی پلدختر توسط دانشگاهیان دانشگاه صنعتی اصفهان

۲۶ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۵ کد : ۴۹۳۵۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۱۷
دانشگاهیان دانشگاه صنعتی اصفهان، مدرسه ۱۲ کلاسه‌ شهید کاظمی پلدختر را با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد ریال بازسازی می‌کنند.
بازسازی مدرسه شهید کاظمی پلدختر توسط دانشگاهیان دانشگاه صنعتی اصفهان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی اصفهان، با عنایت به تخریب بیش از یک هزار و۴۰۰ مدرسه در سیل‌های ماه‌های اخیر در کشور، دانشگاه صنعتی اصفهان در راستای رسالت علمی و آموزشی خود و نیز به‌منظور یاری‌رسانی به دانش آموزان مناطق سیل‌زده، بازسازی و تجهیز کامل مدرسه ۱۲ کلاسه شهید کاظمی شهرستان پلدختر را به همت دانشگاهیان این دانشگاه در دستور کار قرار داده است.

پس از برآورد ۴ میلیارد ریالی هزینه بازسازی این مدرسه، با اعلام فراخوان کمک برای این پروژه، در آغاز کار مبلغی بالغ بر یک میلیارد ریال توسط دانشگاهیان دانشگاه صنعتی اصفهان اعطا و این حرکت فرهنگی آموزشی به یک پویش عمومی با عنوان (میم مثل مدرسه) در اصفهان مبدل شد.

اکنون دانشگاه صنعتی اصفهان پرچم‌دار این حرکت ارزشمند است و برای به ثمر رساند این پروژه و تحویل مدرسه در آغاز سال تحصیلی به دانش آموزان عزیز پلدختری، ضمن انجام عملیات عمرانی به‌صورت فشرده، تیم‌های عملیاتی در قالب گروه‌های جهادی به‌طور هفتگی از این دانشگاه به شهرستان پلدختر اعزام می‌کند.

پس از حادثه سیل فروردین‌ماه سال جاری در مناطق مختلف کشور، دانشگاهیان دانشگاه صنعتی اصفهان در نخستین روزهای کاری سال جاری و در حرکتی خودجوش اقدام به جمع‌آوری کمک‌های مردمی به‌منظور یاری‌رسانی به هم‌وطنان سیل‌زده کردند.

این کمک‌ها در قالب ستاد متمرکز همیاری و کمک به هم‌وطنان سیل‌زده در دانشگاه صنعتی اصفهان ساماندهی و با ایجاد موکب خدمت‌رسانی این دانشگاه در شهرستان معمولان استان لرستان، در چند مرحله اقلام غیرنقدی متعددی شامل حدود ۷ تن برنج، ۵ هزار قرص نان، ۱۲ تن آرد، ۶۰ حلب روغن، ۲۰۰ کیلو گوشت گرم، ۲۵۰ کیلو رب گوجه‌فرنگی، قریب به ۳ هزارمتر مربع موکت، ۱۰ تخته فرش ۱۲ متری، ۵۰۰ تخته پتو و حدود ۱۲ هزار کیک و آبمیوه به مناطق سیل‌زده ارسال شد.

در ادامه این حرکت خودجوش، دانشگاه صنعتی اصفهان ضمن اعزام دو دستگاه ماشین‌آلات سنگین متعلق به این دانشگاه شامل یک دستگاه کامیون ولوو ۱۰ تن و نیز یک دستگاه لودر به‌منظور تسهیل امدادرسانی به هم‌وطنان عزیز سیل‌زده، با تسهیل فرآیند اداری برای کارکنان متقاضی خدمت در این مناطق مبنی برعدم نیاز به اخذ مرخصی توسط آنان، گروه‌های جهادی متعددی را برای خدمت‌رسانی به این مناطق اعزام کرد.

با ادامه عزیمت گروه‌های جهادی با حضور چشمگیر دانشجویان و نیز کارکنان و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه صنعتی اصفهان، این گروه‌ها در بخش‌های مختلف تخصصی شامل خدماتی و عمرانی و نیز انجام فعالیت‌های آموزشی برای دانش آموزان بازمانده از تحصیل، خدمت‌رسانی کردند.

در بخش کمک‌های نقدی نیز تعداد قابل‌توجهی از اعضای هیئت‌علمی و کارکنان این دانشگاه یک تا چند روز از حقوق خود را به‌منظور کمک به هم‌وطنان عزیز سیل‌زده اعطا نمودند که با تجمیع این کمک‌ها و نیز دیگر دیگر هدایای نقدی جمع‌آوری‌شده توسط گروه‌های خودجوش دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان، ده‌ها میلیون ریال کمک‌های نقدی به هم‌وطنان سیل‌زده اعطا شد.
دانشگاهیان و عموم مردم نوع‌دوست و مهربان به‌منظور یاری‌رسانی در تکمیل این پروژه ارزشمند فرهنگی آموزشی می‌توانند به صفحه اختصاصی اینستاگرام iut.news مراجعه و یا با شماره تلفن ۰۳۱۳۳۹۱۳۹۵۸ تماس حاصل کنند.

ل.س .۴۲/ ل.م ۵۴


( ۱ )