با مشارکت خیرین آموزش عالی صورت گرفت؛

آغاز عملیات احداث سه پروژه عمرانی دانشگاهی در مجتمع آموزش عالی سراوان

۲۴ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۱ کد : ۴۹۳۴۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۸۵
عملیات احداث سه پروژه عمرانی دانشگاهی، با حضور خیر نیک‌اندیش سیدمحمدرضا تقوی، ائمه جمعه، معتمدان، مسئولان، خیرین و نماینده شهرستان سراوان در مجلس شورای اسلامی در محل پردیس این مجتمع آغاز شد.
آغاز عملیات احداث سه پروژه عمرانی دانشگاهی در مجتمع آموزش عالی سراوان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از مجتمع آموزش عالی سراوان، تفاهم‌نامه ساخت سه پروژه دبیرستان‌های پسرانه و دخترانه و مرکز بهداشت و مشاوره دانشجویی مجتمع آموزش عالی سراوان، میان خیر نیک‌اندیش سید محمدرضا تقوی، دکتر ریگی رئیس مجتمع آموزش عالی سراوان، ملک زاده مدیرعامل مجمع خیرین حامی مجتمع آموزش عالی سراوان و ستاد خیرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ساختمان مرکزی این مجتمع به امضاء رسید.
بر اساس این تفاهم‌نامه احداث سه پروژه عمرانی دانشگاهی مجتمع آموزش عالی سراوان با زیربنای ۱۰۳۰ مترمربع فضای آموزشی و بهداشتی به‌صورت مشارکتی با هزینه‌ای بالغ بر ۲۶ میلیارد ریال انجام می‌شود.
دکتر محمدرضا ریگی رئیس مجتمع آموزش عالی سراوان در این خصوص گفت: احداث این پروژه‌ها از دغدغه‌های این مجتمع می‌باشد چرا که دبیرستان‌های دخترانه و پسرانه از بدو تاسیس تاکنون در مکان‌های استیجاری قرار دارند. با ساخت این مدارس، دانش‌آموزان مستعد روستایی که تحت پوشش دبیرستان دانشگاه سراوان هستند، می‌توانند از این فضاهای علمی و استاندارد و دانشجویان با احداث مرکز بهداشت و مشاوره دانشجویی از خدمات بهداشتی و درمانی بهره‌مند شوند.
وی افزود: مجتمع دبیرستان‌های مجتمع آموزش عالی سراوان، در دو واحد دخترانه و پسرانه حدود ۵۰۰ نفر دانش‌آموز دختر و پسر را تحت پوشش قرار داده که پس از اتمام ساخت این مدارس، دانش‌آموزان مستعد دختر و پسر سه شهرستان سراوان، سیب و سوران و مهرستان در آنجا مشغول به تحصیل خواهند شد.
گفتنی است خیر نیک‌اندیش سید محمدرضا تقوی برای نخستین بار است که اقدام به ساخت سه پروژه دبیرستان‌های پسرانه و دخترانه دانشگاه و مرکز بهداشت و مشاوره دانشجویی در یکی از مراکز دانشگاهی استان سیستان و بلوچستان نموده و پیش‌بینی می‌شود این پروژه‌ها تا پایان سال‌جاری به بهره‌برداری برسد.
ل.م ۵۴


( ۷ )