در مراسم تودیع و معارفه مدیر هسته مرکزی گزینش وزارت علوم؛

دکتر نظرپور: با صیانت نفس و سعه‌صدر حافظ آبروی افراد باشیم

۲۳ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۸ کد : ۴۹۳۳۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۵۶۲
دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع انسانی وزارت علوم و دبیر هیئت مرکزی گزینش کارکنان در آیین تکریم و معارفه مدیر هسته مرکزی گزینش وزارت علوم با تأکید بر حساسیت زیاد کار در این حوزه گفت: افرادی که در این حوزه به‌عنوان محقق مشغول به کار هستند باید با صیانت نفس و سعه‌صدر حافظ آبروی افراد باشند.
دکتر نظرپور: با صیانت نفس و سعه‌صدر حافظ آبروی افراد باشیم

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نظرپور افزود: حساسیت و سختی کار در این بخش، پاسخگویی را مشکل می‌سازد و تصمیم‌گیری‌ها باید با دقت و وسواس زیادی صورت گیرد زیرا وقتی دقت و وسواس در بخش هسته و تجدیدنظر انجام شود در حوزه هیئت مرکزی گزینش هم کار راحت‌تر می‌شود.
وی در ادامه گفت: هنگام تصمیم‌گیری‌ها در نظر گرفتن قانون، آئین‌نامه اجرایی و مجموعه دستورالعمل‌ها، بخشنامه‌ها با رعایت دقیق موازین شرعی و عرفی امری ضروری است. در گزینش مراکز آموزش عالی همچنین میزان حال فعلی افراد است. لحاظ حال فعلی از وظایف هسته در بررسی اولیه در هر یک از مراحل اشتغال، تمدید قرارداد یا پیمان، تبدیل وضعیت استخدامی و … می‌باشد.
دبیر هیئت مرکزی گزینش کارکنان وزارت علوم گفت: نکته مهم دیگری که باید موردتوجه قرار گرفته شود به‌روزرسانی پرونده‌ها و تسریع در اظهارنظرها می‌باشد و باید سعی شود با پرداخت به‌موقع حق‌الزحمه محققان از تأخیر در رسیدگی به پرونده‌ها خودداری و از نگرانی افراد کاسته شود.
دکتر نظرپور هسته مرکزی گزینش وزارت علوم را چشم‌وچراغ دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها دانست و گفت: حساسیت در کار، به‌روزرسانی پرونده‌ها، دقت در رسیدگی و حفظ آبروی افراد در حوزه ستاد باعث می‌شود که الگو و سرلوحه کار در دانشگاه‌ها هم باشیم.
در ادامه این نشست از خدمات دکتر محمد رنجپور، رئیس سابق هسته مرکزی گزینش قدردانی و عباسعلی ناصری به‌عنوان مدیر جدید هسته گزینش معرفی شد.
س. س ۵۱/ ل. م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷


( ۵ )