با هدف اجرای مدیریت سبز صورت گرفت:

آبیاری قطره‌ای بیش از ۵۰ هکتار از فضای سبز دانشگاه کردستان

۱۹ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۲۳ کد : ۴۹۲۵۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۶۴
دکتر رحمت صادقی رئیس دانشگاه کردستان با اشاره به اینکه ۵۰ هکتار فضای سبز در این دانشگاه به کمک آبیاری قطره آب‌رسانی می‌شوند، گفت: در دانشگاه کردستان بحث مدیریت سبز و کاهش انرژی را به‌صورت اساسی در دستور کار قرار داده‌ایم و در راستای ترویج آن در فضای خوابگاهها، دانشکده‌ها و همچنین سلف دانشگاه تلاش کرده‌ایم.
آبیاری قطره‌ای بیش از ۵۰ هکتار از فضای سبز دانشگاه کردستان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کردستان، دکتر صادقی در مراسم معرفی کشت پاییزه انتظاری سیب ‌زمینی جهت کاهش مصرف آب توسط محققان دانشکده کشاورزی با اشاره به مدیریت سبز در ایران، گفت: سرانه مصرف انواع انرژی به‌خصوص آب، برق، گاز در کشور ما از متوسط جهانی بالاتر است.

وی افزود: در راستای رسالت چهارم دانشگاه که همان مسئولیت اجتماعی است، دانشگاه‌ها می‌توانند درزمینهٔ مدیریت سبز پیشرو باشند و میزان مصرف انرژی را کاهش دهند.

دکتر صادقی گفت: کشت پاییزه که توسط این دانشگاه در حال انجام است با پشتیبانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و دکتر حسین پناهی و سایر همکاران به ثمر نشسته است و ۳۰ تا ۵۰ درصد مصرف آب را کاهش داده و زمان محصول ‌دهی نیز پیش از حالت مرسوم بوده و از افت قیمت در بازار نیز جلوگیری خواهد کرد.

رئیس دانشگاه کردستان در ادامه تصریح کرد: مجموعه کارهای علمی در دانشگاه صورت گرفته تا مصرف انرژی را در دانشگاه کنترل کرده و آن را ترویج دهیم و در سطح جامعه فراگیر شده تا از هزینه‌های تحمیلی بر دولت کاسته شود.

دکتر صادقی عنوان کرد: امیدوارم برپایی چنین جلساتی برای همه خیروبرکت داشته باشد و ما را به سمت بهتر شدن هدایت کند.

ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴