با حضور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم؛

آیین تکریم و معارفه مدیرکل تحول اداری و فناوری اطلاعات وزارت علوم برگزار شد

۱۶ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۸ کد : ۴۹۲۱۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۲۲۸
آیین تکریم و معارفه مدیرکل تحول اداری و فناوری اطلاعات وزارت علوم، با حضور دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع این وزارتخانه برگزار شد.
آیین تکریم و معارفه مدیرکل تحول اداری و فناوری اطلاعات وزارت علوم برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نظرپور در این آئین که در محل این وزارت برگزار شد، با تقدیر و تشکر از زحمات دکتر علی معینی مدیرکل سابق این اداره گفت: حوزه‌هایی مانند حوزه تحول اداری و فناوری اطلاعات از اداراتی است که از حساسیت بسیاری برخوردار است زیرا این بخش نه‌تنها حوزه ستاد وزارت علوم، بلکه راه ارتباطی حوزه ستادی را با کلیه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی را شامل می‌شود.

وی با اشاره به تلاش‌های دکتر معینی و همکارانشان در حوزه IT گفت: همه باید تلاش کنیم اگر از لحاظ سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری کمبودی وجود دارد آن را برطرف کنیم و با توجه به رتبه دومی ستاد وزارت علوم در زمینه فناوری اطلاعات در بین وزارتخانه‌های دولت این نکته حائز اهمیت است که این حوزه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و حفظ و ارتقا این رتبه باید در دستور کار قرار گیرد.

در ادامه دکتر علی معینی مدیرکل سابق تحول اداری و فناوری اطلاعات وزارت علوم گفت: هدف و برنامه‌ریزی در حوزه فناوری اطلاعات بر اساس مصوبات آئین‌نامه‌های بالادستی و تکالیفی است که هیئت دولت بر عهده وزارتخانه قرار داده است و یکی از امتیازات ما در کسب رتبه دوم در میان سایر وزارتخانه‌های دولت، تلاش و همدلی همکاران در این حوزه بوده است.

وی افزود: یکی از کارهای مهم در این دوره، استقرار درگاه تبادل اطلاعات بین حوزه ستادی و دانشگاه‌ها بوده و سامانه HES توانسته اطلاعات اعضای هیئت‌علمی کل کشور، اسامی دانشگاه‌ها، اسامی کلیه رشته‌ها و رشته محل‌ها و سایر اطلاعات دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی را در یکجا گردآوری و در اختیار دانشجویان، اعضای هیئت‌علمی و همکاران قرار دهد.

دکتر معینی با اشاره به اینکه برای رسیدن به وضعیت مطلوب مسیر طولانی در پیش است، گفت: تعیین شاخص‌ها، راه‌های بهینه و تبدیل ساختار درختی و سلسله مراتبی به سیستم شبکه‌ای از مهم‌ترین کارهای پیش روی اداره کل تحول اداری و فناوری اطلاعات است.

در ادامه این نشست دکتر مقصود عباسپور سرپرست اداره کل تحول اداری و فناوری اطلاعات نیز با تشکر از تلاش‌های دکتر معینی گفت: حفظ رتبه دومی در بین وزارتخانه‌ها و سرمایه‌گذاری برای ارتقای این رتبه از برنامه‌های مهم پیشرو است و باید با برنامه‌ریزی و پشتیبانی به نتایج دلخواه برسیم.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از خدمات ارزشمند دکتر معینی، حکم سرپرستی اداره کل تحول ادرای و فناوری اطلاعات وزارت علوم به دکتر مقصود عباسپور اعطا شد.

س. س ۵۱/ ل. م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷


( ۴ )