برای دومین سال پیاپی به دست آمد؛

ثبت پروژه در برنامه پژوهشی «ژان مونه» اتحادیه اروپا توسط دانشگاه علامه طباطبائی

۱۵ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۳ کد : ۴۹۲۰۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۸۵
دانشگاه علامه طباطبائی برای دومین سال پیاپی، موفق به ثبت پروژه و دریافت گرنت پژوهشی در برنامه اراسموس پلاس، بخش ژان مونه کمیسیون اروپایی شد.
ثبت پروژه در برنامه پژوهشی «ژان مونه» اتحادیه اروپا توسط دانشگاه علامه طباطبائی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علامه طباطبایی، پروژه سال ۲۰۱۹ این دانشگاه با عنوان «طرح‌ها و تجربیات اتحادیه اروپا در حوزه کتابخانه‌های عمومی (کاربست برای ایران)» که توسط دکتر گلینی مقدم از دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی ارائه‌شده، موفق به دریافت گرنت پژوهشی به رقم ۴۹۱۲۵ یورو از آژانس آموزش، فرهنگی و سمعی بصری اروپا شده است.
این در حالی است که در سال ۲۰۱۸ نیز پژوهشگران دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی موفق به ثبت پروژه و دریافت گرنت پژوهشی در این برنامه شده بودند.
دانشگاه علامه طباطبائی تنها نهاد علمی ایران و همچنین منطقه غرب آسیا است که در سال جاری موفق به اخذ پروژه از اتحادیه اروپا شده است.
از سوی دیگر در میان طبقه‌بندی‌های برنامه ژانمونه، کشورهای اروپایی بیشترین تعداد پروژه‌های پذیرفته‌شده را به خود اختصاص داده‌اند.
در بخش آموزش و پژوهش از تعداد ۱۹۶ پروژه پذیرفته‌شده، تعداد ۱۴۹ مورد (بیش از ۷۶ درصد)، در بخش گفت‌وگوی جهان آکادمیک و سیاست‌گذاری از مجموع ۷۹ پروژه پذیرفته‌شده، تعداد ۵۶ مورد (بیش از ۷۰ درصد) و در بخش حمایت از انجمن‌ها از تعداد ۱۰ پروپوزال پذیرفته‌شده مجموعاً ۹ مورد (۹۰ درصد) به کشورهای اروپایی اختصاص داشته است که با توجه به این آمار، حضور پروژه دانشگاه علامه طباطبائی از ایران در میان پذیرفته‌شدگان در این برنامه موضوعی شایان توجه است.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴ 


( ۲ )