در مسابقات بین‌المللی دانشجویی ریاضی (۲۰۱۹ IMC) به دست آمد:

کسب دو مدال طلا و دو نقره توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف

۱۵ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۳ کد : ۴۹۱۹۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۰۱
تیم دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف با کسب دو مدال طلا (جایزه اول) و دو مدال نقره (جایزه دوم) رتبه سیزدهم را در بین تیم‌های دیگر دانشگاه‌های شرکت‌کننده در بیست و ششمین دوره‌ مسابقات بین‌المللی دانشجویی ریاضی (۲۰۱۹ IMC) به خود اختصاص داد.
کسب دو مدال طلا و دو نقره توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، تیم چهارنفرهی ریاضی دانشگاه صنعتی شریف به سرپرستی دکتر میرامید حاجی‌میرصادقی موفق به کسب رتبه سیزدهم در بین تیم‌های دیگر دانشگاه‌های شرکت‌کننده در بیست و ششمین مسابقات بین‌المللی دانشجویی ریاضی ( IMC ) شد.

فاطمه سجادی و امین فتح‌پور مدال طلا (جایزه اول) و علی دائی‌نبی و محمدرضا امینیان مدال نقره (جایزه دوم) این مسابقات را به خود اختصاص دادند.

بیست و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی دانشجویی ریاضی (۲۰۱۹ IMC ) با شرکت بیش از ۷۰ تیم از دانشگاه‌های مختلف از ۶ تا ۱۲ مردادماه در کشور بلغارستان برگزار گردید و تیم‌های دیگری از دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر و خواجه‌نصیرالدین طوسی نیز در این مسابقات شرکت داشتند.

تیم دانشگاه صنعتی شریف با کسب رتبه سیزدهم در بین تیم‌های دیگر دانشگاه‌های شرکت‌کننده در این مسابقات، روز یکشنبه ۱۳ مردادماه به کشور بازگشت.

دکتر امیر دانشگر رئیس دانشکده علوم ریاضی در خصوص سطح این مسابقات گفت: مسابقات IMC از معتبرترین مسابقات بین‌المللی ریاضی در سطح دانشجویی است و همه‌ساله تیم‌هایی از برترین دانشگاه‌های جهان در این مسابقه به رقابت می‌پردازند.

وی افزود: در این دوره از مسابقات، دانشجویانی از دانشگاه‌های مطرح دنیا چون؛ بن، HSE ، سن‌پترزبورگ، ETH زوریخ، کمبریج و چارلز حضور داشته و با یکدیگر به رقابت پرداختند که در نهایت دانشگاه بن از آلمان، دانشگاه HSE از روسیه و دانشگاه کمبریج از انگلیس برترین رتبه‌ها را در بین تیم‌های دانشگاه‌های شرکت‌کننده به دست آوردند.

رئیس دانشکده علوم ریاضی ضمن قدردانی از حمایت مسئولان دانشگاه جهت اعزام این تیم یادآور شد، خوشبختانه مسئولان دانشگاه در دو سال اخیر علی‌رغم برخی محدودیت‌ها نهایت تلاش و همکاری خود را جهت حضور تیم‌های دانشگاه در مسابقات ریاضی داشته‌اند و سهم کمک‌های مسئولین به‌ویژه رئیس دانشگاه در سال‌های اخیر پررنگ‌تر شده است.

دکتر دانشگر به سابقه ۲۰ ساله حضور دانشجویان دانشکده علوم ریاضی در این مسابقات معتبر اشاره کرد و افزود: حدود ۲۰ سال است که دانشجویان دانشکده علوم ریاضی توانسته‌اند با حضور در این مسابقات برای دانشگاه و کشور افتخارآفرینی کنند و کسب رتبه سوم این مسابقات نیز در کارنامه‌ تیم‌های دانشجویی اعزام شده به مسابقات دیده می‌شود.

دکتر میرامید حاجی‌میرصادقی سرپرست تیم اعزامی به مسابقات نیز در خصوص نحوه انتخاب دانشجویان جهت حضور در این رقابت‌ها گفت: مرحله‌ی مقدماتی این مسابقه با برگزاری آزمون دوروزه‌ای در دانشکده انجام شد و از میان ۴۰ دانشجوی داوطلب مقطع کارشناسی، چهار نفر بالاترین امتیاز را کسب کرده و توسط کمیته‌ی مسابقات جهت اعزام به بیست و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی دانشجویی ریاضی معرفی شدند.

وی به سطح بالای مسابقات و تیم‌های شرکت‌کننده در این رقابت‌ها اشاره کرد و افزود؛ تیم چهار نفره دانشگاه صنعتی شریف در آزمونی دوروزه به ۱۰ سؤال تشریحی طرح‌شده پاسخ دادند و درنهایت موفق به کسب دو مدال طلا و دو مدال نقره این مسابقات معتبر شدند.

س. س ۵۱/ ل. م ۵۴