درحاشیه کنفرانس بین المللی آموزش باز دردانشگاه سوکوتای تاماتیرات تایلند صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه پیام نور و دانشگاه باز سوکوتای تاماتیرات تایلند

۱۴ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۵:۱۹ کد : ۴۹۱۸۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۳۳
تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه پیام نور و دانشگاه باز سوکوتای تامیرات تایلند درحاشیه برگزاری کنفرانس بین المللی آموزش باز در این دانشگاه به امضای دکترمحمدرضا زمانی رئیس دانشگاه پیام نور و دکترپراسارت سوبکا (Prof. Dr. Prasart Suebka) ، رئیس دانشگاه باز سوکوتای تاماتیرات رسید.
انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه پیام نور و دانشگاه باز سوکوتای تاماتیرات تایلند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه پیام نور، دانشگاه پیام نور همانند دانشگاه باز سوکوتای تاماتیرات، عضو انجمن های AAOU و ICDE بوده و با توجه به اینکه هر دو دانشگاه از شیوه آموزش باز و از دور استفاده می کنند، این تفاهم نامه نقشی مثبت در جهت توسعه روابط دانشگاهی و ارتقای کیفیت آموزش باز و از دور خواهد داشت.
دانشگاه باز سوکوتای تامیرات تایلند با بیش از ۳۹ سال فعالیت یکی از برجسته ترین دانشگاه های این کشور در زمینه آموزش از دور و به کارگیری شیوه و تکنولوژی های نوآورانه و خلاقانه متعددی برای دستیابی به اهداف آموزش باز است. این دانشگاه کار خود را با ۳ دانشکده مطالعات آموزشی، هنرهای آزاد و علوم مدیریت آغاز کرده و در حال حاضر دارای ۱۲ دانشکده است.
با امضای این تفاهم نامه، همکاری های مشترک در توسعه برنامه ها و مواد آموزشی، مبادله اعضای هیات علمی و دانشجو درخصوص سخنرانی ها، سمینارها، بحث و تبادل نظر و فعالیت های فرهنگی، تبادل نشریات، مواد درسی و اطلاعات پژوهشی و تحقیقات مشترک در حوزه مورد نیاز طرفین محقق خواهد شد.
"کنفرانس بین المللی آموزش باز" با عنوان "پژوهش و نوآوری در جامعه دیجیتال" ، با همکاری و حمایت انجمن بین المللی آموزش باز و از دور(ICDE)، سازمان آموزش و پرورش جنوب شرقی آسیا(SEAMED) ، دانشگاه سایبری تایلند (TCU) و اداره کنوانسیون و نمایشگاه تایلند (TCEB) در دانشگاه باز سوکوتای تاماتیرات در شهر نانتابوری، کشور تایلند برگزارشد.
دراین همایش، نمایندگان موسسات آموزش عالی داخلی و بین المللی، محققان، صاحب نظران و اعضای هیات علمی آموزش از دور و سیاست گذاران آموزش عالی شرکت کردند و هدف از این گردهمایی، فراهم آوردن فرصت مناسب برای ارائه نظرات روسای دانشگاه‌های عضو انجمن آسیایی دانشگاه های باز (AAOU) و انجمن بین المللی آموزش باز و از راه دور در جهت ایجاد ارتباط به منظور انجام برنامه‌های مشترک آموزشی، ارتقای فناوری های نوین آموزشی و پژوهشی و نوآوری در کیفیت آموزش باز و از دور، قابل دسترس نمودن آموزش عالی به صورت کیفی و برابر برای همه و بویژه برای اقشار آسیب پذیر از طریق موسسات توسعه یافته و مشارکت راهبردی و همچنین تقویت شبکه ارائه دهندگان آموزش از دور در آسیا-اقیانوسیه بوده است.
ل.س ۴۲/

کلید واژه ها: پیام نور


( ۱ )