نشست مشترک وزیر علوم، رؤسای دانشگاه‌های متولی کارگروه‌ همکاری‌های علمی بین‌المللی و سفرای کشورهای هدف آغاز به کار کرد

۱۴ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۴ کد : ۴۹۱۶۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۹۵۲
نشست مشترک وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، رؤسای دانشگاه‌های متولی کارگروه‌ همکاری‌های علمی بین‌المللی و سفرای کشورهای هدف، صبح امروز (دوشنبه) در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آغاز به کار کرد.
نشست مشترک وزیر علوم، رؤسای دانشگاه‌های متولی کارگروه‌ همکاری‌های علمی بین‌المللی و سفرای کشورهای هدف آغاز به کار کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، حفظ و توسعه بسترهای ارتباطات علمی - فناوری، ایجاد دوره‌های مشترک و تأسیس دانشگاه‌های مشترک، تبادل استاد و دانشجو برای استفاده از فرصت‌های مطالعاتی، انجام طرح‌های مشترک تحقیقاتی و چالش‌های احتمالی و پیشرو، انتظارات متقابل دانشگاهیان ما از جامعه‌های علمی کشورهای هدف همکاری، از مهم‌ترین محورهای این نشست به شمار می رود.
مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، باهدف فراهم آوردن فرصت تعامل میان رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی، کنشگران علم و فناوری و نمایندگی‌های کشورهای خارجی، نشست‌های رایزنی علمی را به‌صورت متناوب برگزار می‌کند تا از این مسیر، فصول جدیدی را برای توسعه همکاری‌ها بازکرده و با بررسی چالش‌ها نیز به رفع آن‌ها اقدام نماید.
با توجه به اهمیت و جایگاه تعاملات علمی بین‌المللی در برنامه‌های وزارت علوم، این نشست با حضور وزیر علوم، معاونان وزارت، روسای حدود ۳۰ دانشگاه بزرگ که متولی کارگروه‌های ملی همکاری‌های علمی بین‌المللی هستند، آغاز به کار کرده است.
همچنین حدود ۱۰ تن از سفیران و مسئولان علمی سفارت‌خانه‌های مقیم تهران نیز در این نشست حضور دارند.
ل‌م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۳ )