رشد ۱۵۰درصدی همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه محقق اردبیلی

۱۳ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۲ کد : ۴۹۱۴۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۵۳
دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی، از رشد ۱۵۰درصدی همکاری‌های علمی بین‌المللی این دانشگاه خبر داد.
رشد ۱۵۰درصدی همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه محقق اردبیلی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه محقق اردبیلی، دکتر حبیبی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار اظهار داشت: در سال جاری برای اولین بار دو عضو هیئت‌علمی خارجی مدعو افتخاری در این دانشگاه جذب شده است.

به گفته وی، Dr. Jens Carl Streibig از دانشگاه کپنهاگ دانمارک به‌عنوان اولین استاد افتخاری بین‌المللی و پروفسور هرتزوگ استاد رشته ریاضی دانشگاه دیوزبرگ آلمان به عنوان دومین استاد افتخاری بین‌المللی دانشگاه محقق اردبیلی معرفی شده‌اند.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینکه پروژه‌های عمرانی دانشگاه فعال است و پیشرفت‌های قابل قبولی دارند، افزود: ازجمله پروژه‌های عمرانی دانشگاه می‌توان به فاز سوم دانشکده فنی و مهندسی، خوابگاه دانشجویی، استخر آموزشی و فرهنگی، پروژه‌های عمرانی فاز دوم و سوم دانشکده فنی و مهندسی، ساختمان‌های جدید دانشکده‌های علوم اجتماعی و کشاورزی و منابع طبیعی، آزمایشگاه میز لرزه، کتابخانه مرکزی، خوابگاه دانشجویی و تعمیرات اساسی خوابگاه‌های ویلایی و ساختمان شماره دو دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی اشاره کرد.

دکتر حبیبی با اشاره به اینکه پروژه‌های گلخانه آموزشی و تحقیقاتی، ساختمان دانشکده فناوری‌های نوین نمین، یادمان شهدای گمنام و ساختمان رصدخانه دانشگاه نیز امسال آغاز شده است، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود پروژه‌های کتابخانه مرکزی، فاز دوم دانشکده فنی و مهندسی و دانشکده علوم اجتماعی به بهره‌برداری برسد.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به ارتقای هشت پله‌ای رتبه دانشگاه در رتبه‌بندی سالیانه پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: رشد ۵۵ و ۴۰ درصدی تولیدات علمی دانشگاه در یک سال گذشته بر مبنای گزارش‌های پایگاه‌های استنادی Scopus و Web of Science نشان از تلاش‌های علمی و پژوهشی در این دانشگاه است.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به رشد ۱۵۰ درصدی همکاری‌های علمی بین‌المللی این دانشگاه تصریح کرد: در قالب اعطای بورسیه تحصیلی ۲، ۳ و ۵ میلیون ریالی برای دانشجویان دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی خوشه ۱، اعطای جوایز تحصیلی، امکانات رفاهی، فرهنگی و ورزشی، ثبت‌نام و پذیرش بدون کنکور در مقاطع بالاتر ازجمله بسته حمایتی این دانشگاه از دانشجویان استعدادهای درخشان است.

ل.س ۴۲/ ل. م ۵۴


( ۱ )