قائم مقام وزیر علوم تاکید کرد:

سیاست وزارت علوم؛ توجه بیشتر به مناطق کمتر برخوردار

۱۳ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۶:۵۲ کد : ۴۹۱۳۸ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۸۳۸
دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فنآوری و رئیس مرکز هیئت‌های امنا و هیئت ممیزه مرکزی، اظهار داشت: سیاست وزارت علوم توجه بیشتر به مناطق کمتر برخوردار و توسعه و تجهیز این مناطق است.
سیاست وزارت علوم؛ توجه بیشتر به مناطق کمتر برخوردار

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهرکرد، دکتر باقری در حاشیه بازدید از دانشکده هنر و علوم انسانی فارسان دانشگاه شهرکرد، ضمن قدردانی از مسئولان دانشگاه شهرکرد و مسئولان شهرستان فارسان اعم از نماینده محترم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، شهردار و شورای اسلامی این شهر در سخنانی گفت: به برکت انقلاب اسلامی ایران امروزه در اکثر شهرهای کشورمان از مراکز آموزش عالی خوبی برخوردار هستیم؛ در حالی که در پیش از انقلاب تنها در تعداد محدودی از شهرهای کشور دارای مراکز آموزش عالی بودیم و این امر از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است.
وی با اشاره به نسبت تعداد دانشجویان و جمعیت شهرستان فارسان گفت: هم‌اکنون در شهرستان فارسان بنابر گفته مسئولان این شهرستان ۴هزار دانشجو وجود دارد که به نسبت جمعیت ۱۰۰ هزار نفری این شهرستان نسبت یک‌به بیست‌وپنج حاصل می‌شود که نشان‌دهنده سرمایه بزرگی برای این شهرستان است که باید به آن افتخار کرد.
قائم مقام وزیر علوم، در بخش دیگری از سخنانش گفت: باید مهارت‌های شغلی را به دانشجویان آموزش دهیم تا دیگر نگران اشتغال آنها پس از فارغ‌التحصیلی نباشیم.
دکتر باقری تصریح کرد: باید ظرفیت‌های هر منطقه را شناسایی نماییم و براساس این ظرفیت‌ها اقدام به اعطای مجوز جهت رشته‌های جدید و جذب اعضای هیئت علمی مورد نیاز کنیم.
وی خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده است در هر منطقه که مردم و مسئولان محلی وارد کار شده و همکاری بیشتری داشته‌اند توسعه آن منطقه سریع‌تر انجام شده است؛ لذا امروزه باتوجه به منابع محدود دولت، لازم است مردم و مسئولان محلی همکاری بیشتری جهت پیشبرد اهداف آموزش عالی نمایند.
قائم مقام وزیر علوم افزود: امیدوارم آموزش عالی، هنر را در این شهرستان ارتقا و تبدیل به شغل نماید و آن را به یک ارزش افزوده تبدیل نماید و از مسئولان شهرستان می‌خواهم یک نمایشگاه دائمی از آثار هنری دانشجویان این دانشکده برپا نمایند و در طراحی المان‌های شهری از توانایی دانشجویان دانشکده هنر استفاده کنند.
دکتر سعید کریمی رئیس دانشگاه شهرکرد نیز در ادامه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت فعلی و فعالیت‌های دانشکده هنر و علوم انسانی فارسان اظهار امیدواری کرد با توجه و اهتمام وزارتخانه این دانشکده در مسیر توسعه و پیشرفت بهتری قرار گیرد.
گفتنی است در این بازدید دکتر علی کاظمی نماینده مردم شهرستان‌های فارسان، کوهرنگ، اردل و کیار در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام سعید صفی مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه شهرکرد، فرماندار، شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر فارسان و جمعی از اساتید و مسئولان دانشگاه شهرکرد نیز حضور داشتند.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷