به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان؛

ششمین کنفرانس رادار و سامانه‌های مراقبتی ایران آبان‌ماه برگزار می‌شود

۱۲ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۲۹ کد : ۴۹۱۳۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۳۱
ششمین کنفرانس رادار و سامانه‌های مراقبتی ایران، آبان ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌شود.
ششمین کنفرانس رادار و سامانه‌های مراقبتی ایران آبان‌ماه برگزار می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی اصفهان، دبیر این رویداد علمی بیان کرد: هدف از برگزاری این کنفرانس فراهم کردن بستری مناسب جهت گردهمایی متخصصان، دانشمندان و صاحبان صنایع در این حوزه به‌منظور همگرایی بیشتر در فعالیت‌های علمی، پژوهشی و صنعتی است تا ضمن آشنایی با نیازها و دستاوردها درزمینهٔ رادار و سامانه‌های مراقبتی، با شناسایی چالش‌ها و راه‌حل‌های پیش رو، راه ‌گشای پیشرفت در این بخش از صنعت کشور باشیم.

دکتر محسن مداح علی افزود: کنفرانس رادار و سامانه‌های مراقبتی ایران به همت دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر و پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه صنعتی اصفهان، در راستای ایجاد پیوندی عمیق میان پژوهشگران و صنعتگران برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: محورهای اصلی ششمین کنفرانس رادار و سامانه‌های مراقبتی ایران شامل: پردازش سیگنال و داده، مدل‌سازی اهداف و محیط، سیستم‌های رادار و سونار، آنتن و ماژول‌های فرکانس بالا، تجهیزات و زیر سیستم‌ها، فناوری‌های نوظهور، مدیریت و به‌کارگیری سامانه‌های راداری و سامانه‌های مراقبتی و اختلال می‌باشد.

دکتر مداح علی افزود: این کنفرانس در چهار بخش اصلی شامل ارائه مقالات پذیرفته‌شده دانشجویان و استادان، ارائه حداقل ۸ کارگاه آموزشی در حوزه‌های مختلف رادار توسط استادان و پژوهشگران مطرح حوزه رادار کشور، نشست‌ها و میزگردهایی با حضور رؤسا و مدیران عامل بزرگ‌ترین صنایع راداری کشور و نمایشگاه تخصصی محصولات شرکت‌ها و نیروهای نظامی فعال در حوزه رادار، برگزار می‌شود.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه صنعتی اصفهان تصریح کرد: هم‌زمان با برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های علمی، نمایشگاه بزرگ محصولات شرکت‌های فعال در حوزه رادار، فرصتی بی‌نظیر برای ارائه محصولات، پیشرفت‌های تکنولوژیکی و ایجاد ارتباط و تبادل اطلاعات علمی و فنی با شرکت‌کنندگان ازجمله متخصصان، دانشمندان و صاحبان صنایع و نیروها در این حوزه را فراهم خواهد آورد.

دکتر مداح علی اضافه کرد: از چندین چهره تأثیرگذار بین‌المللی در حوزه رادار به‌عنوان سخنرانان کلیدی این کنفرانس دعوت شده است.

مهلت ارسال مقاله به این کنفرانس تا ۲۲ مردادماه و زمان اعلام نتایج مقاله‌های پذیرفته شده ۳۱ شهریورماه خواهد بود و علاقه‌مندان به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در این رویداد علمی می‌توانند به وب‌سایت radar 2019 .iut.ac.ir مراجعه کنند.

س.س ۵۱/ ل.م ۵۴


( ۱ )