اقتصاد مقاومتی و مقابله با تحریمها در آموزش عالی؛

بومی‌سازی ۴ نوع محصول درزمینهٔ نانو فناوری در دانشگاه صنعتی ارومیه

۱۲ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۲ کد : ۴۹۱۲۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۸۲
دانشگاه صنعتی ارومیه در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، اقداماتی در حوزه‌های فرهنگی، پشتیبانی، پژوهشی و آموزشی انجام داده است.
بومی‌سازی ۴ نوع محصول درزمینهٔ نانو فناوری در دانشگاه صنعتی ارومیه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، برنامه‌های دانشگاه صنعتی ارومیه در حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی شامل عدم خرید کالاهای خارجی که مشابه آن در کشور وجود دارد، صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری خوابگاه‌ها، تغییر تعرفه انشعابات گاز و برق به تعرفه آموزشی و کاهش هزینه‌های پذیرایی بوده است.

در حوزه معاونت اداری و پشتیبانی برنامه‌های صورت گرفته دانشگاه شامل بروزرسانی اتوماسیون مکاتبات اداری، برگزاری دوره‌های آموزشی کارکنان، راه‌اندازی نرم‌افزار کارگزینی، خرید کالاهای مورد نیاز از مراکز عمده‌فروشی و ساخت برخی کالاها در داخل دانشگاه می‌شود.

در حوزه معاونت آموزشی و پژوهشی تجهیز کتابخانه دانشگاه، کارآفرینی و توسعه منابع دیجیتال و بسترهای تحت وب و کاهش هوشمندانه منابع غیردیجیتال و توجه به مراکز رشد، بروز تحول در دانشگاه و پذیرش نقش توسعه اقتصادی ایجاد عوامل تحقق نوآوری فناورانه و ایجاد فضاهای مناسب جهت انجام تحقیقات کاربردی و تجاری‌سازی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی مشترک، فراهم‌سازی فرصت‌های حرفه‌ای و تخصصی، عقد تفاهم‌نامه همکاری پژوهشی با دانشگاه‌های استان و بومی‌سازی ۴ نوع محصول درزمینهٔ نانو فناوری توسط هسته‌های فناور برخی از اقدامات حوزه آموزشی به شمار می‌رود.

در حوزه مرکز داده و خدمات ماشینی نیز افزایش سطح دسترسی حوزه‌های مالی دانشگاه به شبکه ملی اطلاعات، مدیریت استفاده از پهنای باند اینترنت انحصاری، استفاده از مجازی‌سازی برای توسعه کارگاه‌های کامپیوتر، مدیریت دستگاه‌های کپی، چاپگرها و راه‌اندازی سامانه‌های نرم‌افزاری اتوماسیون انبار و کارگزینی و اداری باعث تسریع در انجام امور شده است.

در حوزه کارگاه‌های ساخت و تولید، ساخت دستگاه‌های تحقیقاتی گروه مهندسی عمران، تعمیر دستگاه‌های کارگاهی، راه‌اندازی مجدد آزمایشگاه‌های گروه مکانیک، طراحی و ساخت ادوات ورزشی، ساخت پنل خورشیدی، همکاری در ارائه آزمایشگاه‌های مختلف گروه مکانیک، مشارکت در انجام فعالیت‌های پژوهشی در ۳۶ پروژه کارشناسی و کارشناسی ارشد و مشارکت در طراحی و ساخت سازه‌های موردنیاز در مسابقات علمی دانشگاه ازجمله اقدامات دانشگاه صنعتی ارومیه در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بوده است.

س.س ۵۱/ ل.م ۵۴


( ۱ )