بازدید دکترستاری از شرکت های مستقر درپارک علم و فناوری استان کرمان

۳۱ تیر ۱۳۹۴ | ۱۵:۴۸ کد : ۴۹۰۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۶۶
دکترسورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در سفر خود به استان کرمان ازشرکت‌های مستقر درساختمان دانش پارک علم و فناوری استان کرمان بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترستاری دراین بازدی...
بازدید دکترستاری از شرکت های مستقر درپارک علم و فناوری استان کرمان
دکترسورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در سفر خود به استان کرمان ازشرکت‌های مستقر درساختمان دانش پارک علم و فناوری استان کرمان بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترستاری دراین بازدید گفت: دراستان کرمان کارگزار و صندوق بومی برای شرکت‌های دانش‌بنیان وجود ندارد و باید این مجموعه‌ها راه‌اندازی شود و برای راه‌اندازی این شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری آمادگی داریم و باید به این برسیم که مشکلات استان باید در استان رفع شود.
وی درادامه سفر خود درنشست هم‌اندیشی با فعالان بخش صنعت استان کرمان درمحل اتاق بازرگانی، گفت: خط ویژه برای شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته‌ایم، زیرا در آنها از دانش استفاده می‌شود.
دکترستاری درادامه گفت: یک هزار و پانصدو چهل شرکت دانش‌بنیان درکشور داریم و وظیفه ما این است که به این مجموعه‌ها در زمینه‌های مختلف کمک کنیم.
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور همچنین ازپیش‌بینی تسهیلات سربازی برای شرکت‌های دانش‌بنیان خبرداد و خاطرنشان کرد: افرادی که بخواهند درشرکت‌های دانش‌بنیان حضور داشته باشند می‌توانند از تسهیلات سربازی بهره ببرند.
دکترستاری با تاکید براینکه صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات خوبی دارد، گفت: بیشترین سود این صندوق 14 درصد و لیزینگ هشت درصد است و در سطح‌هایی تا 500 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه هم اعطا می‌شود.
وی با بیان اینکه طی یک سال گذشته درحال رفع مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان بوده‌ایم، افزود: تا زمانی شرکت‌ها به شکل دانش‌بنیان نشوند، نمی‌توان کاری برای‌شان انجام داد.
 گفتنی است این بازدید با حضور علیرضا رزم حسینی استاندارکرمان، دکترعلیرضا دلیری معاون توسعه و مدیریت منابع، دکترنصرالله گرامی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری، دکترمحمد میرزایی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی و دکترعباس قوام رئیس پارک علم و فناوری ازشرکت‌های مستقر درپارک و مرکز رشد کرمان درساختمان دانش صورت گرفت.