دکتر نظرپور در نشست دبیران عمرانی مناطق دهگانه آموزش عالی کشور تاکید کرد:

ضرورت توجه به بحث نگهداری، تعمیرات و مصرف انرژی ساختمان‌ها در انجام فعالیت‌های عمرانی

۰۶ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۸:۱۴ کد : ۴۹۰۲۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۲۵۲
دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بر لزوم توجه به بحث نگهداری، تعمیرات و مصرف انرژی ساختمان‌ها در انجام فعالیت‌های عمرانی تاکید کرد.
ضرورت توجه به بحث نگهداری، تعمیرات و مصرف انرژی ساختمان‌ها در انجام فعالیت‌های عمرانی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نظرپور در نشست دبیران عمرانی مناطق دهگانه که امروز (یکشنبه) در محل این وزارت برگزار شد، با تاکید بر اینکه هر مدیری در منطقه خود باید در پیشرفت پروژه‌های عمرانی آن منطقه کمک کند، اظهار داشت: از ابتدای انقلاب تاکنون ساخت‌وسازهای زیادی در آموزش عالی صورت گرفته و آنچه از حوزه نظارت بر طرح‌های عمرانی انتظار می‌رود کیفیت این ساخت و‌ سازها است.
وی افزود: بحث نگهداری ساختمان‌ها، تعمیرات اساسی، مصرف انرژی و اعتبار ساخت یک پروژه از نکات مهم در انجام فعالیت‌های عمرانی است و در بحث اقتصاد آموزش عالی تنوع بخشی به منابع درآمدی و صرفه‌جویی در هزینه‌ها باید مد نظر قرار گیرد.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، به اقداماتی درخصوص صرفه‌جویی در وزارت علوم و دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: صرفه‌جویی در مصرف کاغذ، استفاده بهینه از سیستم اتوماسیون اداری، حمایت از مدیریت سبز در حوزه‌های عمرانی، اطلاع‌رسانی موثر جهت مدیریت سبز از جمله این نکات به شمار می‌رود.
وی در ادامه تصریح کرد: نظارت مسئولان عمرانی دانشگاه‌ها بر انجام پروژه‌ها، به کارگیری پیمانکار توانمند، نظارت بر روند برگزاری مناقصه‌ها و انتخاب پیمانکارها، به‌کارگیری دقیق آیین‌نامه مالی معاملاتی، ایجاد آموزش‌های به‌روز جهت نیروهای متخصص در حوزه عمرانی، ارسال دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های جدید مصوب برای کلیه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و حضور فعال مجریان طرح‌های عمرانی در هیئت‌های امنای دانشگاه‌ها می‌تواند در روند بهبود و پیشرفت فعالیت‌های عمرانی دانشگاه‌ها نقش به‌سزایی ایفا کند.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۳ )