رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای به مناسبت فرا رسیدن روز ملی کارآفرینی عنوان کرد:

توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای؛ امری حیاتی برای رشد اقتصادی و شتاب‌دهی به فرآیند تولید

۰۶ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۱ کد : ۴۹۰۱۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۹۰
دکتر ابراهیم صالحی عمران، رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای در پیامی به مناسبت فرارسیدن ششم مردادماه، روز ملی کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای عنوان کرد: توسعه آموزش‌های فنی و حرفه ای در شرایط کنونی برای رشد اقتصادی ایران و به ویژه شتاب‌دهی به فرآیند تولید امری حیاتی است.
توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای؛ امری حیاتی  برای رشد اقتصادی و  شتاب‌دهی به فرآیند تولید

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه فنی و حرفه‌ای، متن پیام دکتر صالحی عمران به شرح ذیل است:
در سالی که با رهنمودهای عالمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان سال" رونق تولید" نامگذاری شده است، توسعه و بسط آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارتی با همت والا و بی شائبه همه دست‌اندرکاران این عرصه محقق خواهد شد.
بی تردید تلفیق دانش با مهارت و خلاقیت برای جوانان این مرز و بوم زمینه ساز اشتغال مولد و پایدار توأم با کار آفرینی، تأثیر مهمی در رشد و توسعه اقتصادی و توانمندسازی منابع انسانی دارد.
ضمن آنکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای به عنوان متولی اصلی آموزش‌های عالی فنی و حرفه‌ای در کشور، رسالت اصلی آموزش مهارت‌های مورد نیاز بازار کار و تربیت نیروی کار ماهر و متخصص در بخش‌های مختلف صنعت، خدمات و کشاورزی را با ۱۵۰۰۰۰ دانشجو در ۱۷۴ دانشکده و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای در ۱۱۱ شهر از میهن اسلامی برعهده داشته و نقش بسزایی در توسعه پایدار کشور دارد.
امروزه آموزش‌های هدف دار فنی و حرفه‌ای و کارآفرینی به عنوان یک راهبرد ملی برای دست‌یابی به موفقیت اقتصادی، رفاه اجتماعی، خلاقیت و نوآوری، فرصت شناسی و ارزش آفرینی در کشورهای پیشرفته و در حال توسعه زبانزد همگان است. همچنین زمینه لازم را برای ایجاد مزیت‌های رقابتی و استفاده بهینه از مزیت‌های نسبی فراهم می‌کند و به همراه آن، دستیابی به رشد اقتصادی بالا و باثبات و حل معضل بیکاری و در نهایت، راه را به سوی توسعه اقتصادی می‌گشاید.
توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در شرایط کنونی برای رشد اقتصادی ایران و به ویژه شتاب‌دهی به فرآیند تولید امری حیاتی است؛ زیرا سرمایه‌گذاری‌های زیربنایی و افزایش ابزار و تجهیزات و به طور کلی سرمایه فیزیکی بدون سرمایه انسانی بلااستفاده مانده و یا به نحو اقتصادی و کارآمد مورد بهره برداری قرار نمی‌گیرد.
اینجانب ضمن تبریک فرا رسیدن ششم مرداد ماه "روز ملی کار آفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و هفته ملی مهارت" از تلاش همه دست اندر کاران خانواده بزرگ دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور اعم از استادان، کارکنان و دانشجویان این مرکز علمی و مهارتی تشکر و قدر دانی می‌نمایم.
ل. م ۵۴/ ع. ع ۵۷