معاون رئیس جمهور در بیرجند خبر داد:

تأیید هرگونه درخواست جذب هیئت علمی از سوی وزارت علوم، توسط سازمان امور اداری و استخدامی کشور

۰۴ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۸:۲۲ کد : ۴۸۹۷۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۹۴
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور در شورای اداری استان خراسان جنوبی گفت: سازمان امور اداری و استخدامی کشور با جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌های تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موافق است و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.
تأیید هرگونه درخواست جذب هیئت علمی از سوی وزارت علوم، توسط سازمان امور اداری و استخدامی کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بیرجند، جمشید انصاری در این شورا، پس از سخنان دکتر خامسان رئیس دانشگاه بیرجند درخصوص مشکلات دانشگاه‌های کشور در بحث نیروی انسانی گفت: هرگونه درخواست جذب هیئت علمی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توسط سازمان امور اداری و استخدامی کشور تأیید خواهد شد و برای جذب نیروی انسانی در دانشگاه‌های تحت نظر وزارت علوم مشکلی وجود ندارد.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه برای جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌ها آمادگی داریم، تصریح کرد: در صورتی که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای صدور مجوز استخدام عضو هیئت علمی در دانشگاه‌ها درخواست مجوز نماید سازمان اداری و استخدامی این مجوز را صادر خواهد کرد.
در ابتدای جلسه شورای اداری خراسان جنوبی، دکتر احمد خامسان با تأکید براینکه به آموزش عالی و دانشگاه‌ها باید نگاه ویژه‌ای داشت گفت: نمی‌توان انتظار داشت چندین آزمایشگاه را با یک نیروی حق‌التدریس اداره کرد.
رئیس دانشگاه بیرجند با یادآوری قدمت ۴۳ ساله دانشگاه بیرجند عنوان کرد: نیروهای نسل دوم این دانشگاه در حال بازنشستگی هستند و تا سال ۱۴۰۰ نیز ۱۱۹ نفر از کارکنان باید بازنشسته شود و باید فکری برای این موضوع بشود.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی در پایان این نشست نیز نسبت به صدور مجوز استخدام هیئت علمی مطابق درخواست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قول مساعد داد و بیان کرد: با سازمان برنامه‌ریزی و بودجه رایزنی خواهیم داشت که پس از صدور مجوزهای استخدام، در راستای تامین اعتبار آن تلاش شود.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۴ )