توسط پژوهشگران پارک علم و فناوری خراسان؛

دستگاه برش CNC تخصصی لیزر فایبر طراحی و ساخته شد

تعداد بازدید:۱۷۲۹
محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری خراسان، موفق به طراحی و ساخت دستگاه برش CNC تخصصی لیزر فایبر، شدند.
دستگاه برش CNC تخصصی لیزر فایبر طراحی و ساخته شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری خراسان، این دستگاه با قابلیت برش دقیق و باکیفیت انواع فلزات تا ضخامت ۲۰ میلی‌متر و میز اتومات وابداد کاری ۱.۵ متر در۳ متر طراحی و ساخته شده است.

مهندس خارکش مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان گفت: درحالی‌که حاضر نیاز فراوانی به ماشین‌آلات تخصصی مخصوصاً در حوزه لیزر در کشور احساس می‌شود و قطعاً بومی‌سازی و ساخت این ماشین‌آلات می‌تواند ارزش‌افزوده بالایی برای کشور ایجاد کند.

وی افزود: تولید این دستگاه در داخل، صرفه‌جویی ارزی سالانه حدود ۴۰ میلیارد ریال را ایجاد خواهد کرد و علاوه بر رفع نیاز واحدهای مختلف خدماتی و تولیدی کشور، امکان صادرات به خارج از کشور نیز امکان‌پذیر است.

مهندس خارکش، استفاده از ماشین‌آلات مدرن برای رونق تولید و افزایش بهره‌وری صنایع مختلف تولیدی را امری حیاتی دانست و گفت: ساخت این ماشین در داخل کشور عاملی در جهت کاهش وابستگی فنی به خارج بوده و می‌تواند موجبات رشد و رونق تولید و نیز افزایش پتانسیل صادراتی را به دنبال داشته باشد.

ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴


( ۱ )