اقتصاد مقاومتی و مقابله با تحریم‌ها در آموزش عالی؛

هوشمندسازی سیستم‌های روشنایی و ایجاد بانک خازنی تابلوهای برق در دانشگاه بجنورد

۳۱ تیر ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۳ کد : ۴۸۹۰۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۵۶
دانشگاه بجنورد گزارشی از اقدامات این دانشگاه را در حوزه راهبردهای مدیریتی، فرهنگی و اقتصادی اعلام کرد.
هوشمندسازی سیستم‌های روشنایی و ایجاد بانک خازنی تابلوهای برق در دانشگاه بجنورد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بجنورد، در حوزه مدیریتی، اصلاح فرایندها و ساختارها، مدیریت مصرف و افزایش بهره‌وری و در حوزه فرهنگی ایجاد کارگاه‌های آموزشی، مناظرات علمی و ایده‌پردازی و استارتاپ‌ها و در حوزه اقتصادی بسترسازی کسب و کارهای کوچک، استفاده از تولیدات داخلی و درآمدزایی به‌عنوان نقطه شروع اقتصاد مقاومتی و مقابله با تحریم‌ها است.

در حوزه راهبردهای اقتصادی استفاده از سیستم ویپ، سامانه مدیریت کسب و کار، برگزاری مکانیزه فرایند اجرایی هیات امنا و استفاده از سامانه کارا ۲۰۰۰، نصب ۶ عدد نیمکت خورشیدی در دانشگاه، استفاده از H بیاری قطره‌ای، ذخایر آب‌های سطحی، استفاده از چمن مصنوعی، توزیع سطل‌های زباله، جداسازی پسماندهای خشک و استفاده از دوچرخه در محوطه دانشگاه ازجمله این اقدامات به شمار می‌رود.

در حوزه راهبردهای فرهنگی نیز کارگاه های آموزشی کارآفرینی، تابلوخوانی بورس، ایده تا ثروت و کلاس آموزشی تابلو فرش، جلسات دورهمی بورس، میزگرد بررسی تحریم‌ها، مناظره‌های دانشجویی، اصلاح الگوی مصرف در دانشگاه و کسب و کار در دانشگاه از اقدامات مؤثری انجام شده است.

در حوزه راهبردهای اقتصادی شرکت در نمایشگاه مد و لباس، تجهیر آزمایشگاه‌ها، طراحی البسه تیم‌های ورزشی، تاسیس مدرسه دوزبانه ورزشی، اجاره خوابگاه و فروش کاغذ باطله از فعالیت‌های انجام‌شده است.

اقدامات در دست انجام دانشگاه شامل هوشمندسازی سیستم‌های روشنایی، استفاده از وسایل کم‌مصرف، استفاده از اینورتر، ایجاد توسعه بانک خازنی تابلوهای برق و حذف صورت‌جلسات کاغذی و استفاده از تبلت است.

س.س ۵۱/ ل.م ۵۴

 

 


( ۱ )