مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امورفناوری وزارت علوم عنوان کرد:

حمایت مسئولان استانی از پارک‌های علم و فناوری؛ زمینه‌ساز رونق فضای کسب و کار فارغ‌التحصیلان دانشگاهی

۳۰ تیر ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۸ کد : ۴۸۸۹۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۹۱۵
دکترمهدی کشمیری مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امورفناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری چهارمحال و بختاری، حمایت مسئولان استان از پارک های علم و فناوری را زمینه‌ساز رونق فضای کسب و کار و اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در شرکت‌های فناور دانست.
حمایت مسئولان استانی از پارک‌های علم و فناوری؛ زمینه‌ساز رونق فضای کسب و کار فارغ‌التحصیلان دانشگاهی

به گزارش اداره کل روابط عمومی پارک وزارت علوم به نقل از علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، در این دیدار دکترکشمیری با تاکید بر ظرفیت پارک‌های علم و فناوری در توسعه نوآوری و فناوری نقش پارک‌ها را در امر توسعه اقتصاد دانش‌بنیان کشور ارزنده و بی‌بدیل عنوان کرد.
وی با اشاره به حمایت‌های استانی از پارک علم و فناوی چهارمحال و بختیاری، موقعیت پروژه پردیس پارک علم و فناوری استان را ویژه دانست و تاکید کرد: این پروژه به عنوان مهم‌ترین زیرساخت فناوری در استان، برای رسیدن به نقطه قوت نیاز به حمایت بیشتر از سوی مسئولان استان چهارمحال و بختیاری دارد.
دکتر کشمیری تصریح کرد: طی ۲۶ مورد بازدید از پارک های علم و فناوری کشور، هر کجا حمایت مسئولان استان از پارک های علم و فناوری صورت گرفته است شاهد رونق فضای کسب و کار و اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در شرکت‌های فناور و دانش بنیان هستیم.
وی حضور ۱۰۰ درصدی بخش خصوصی، طرح‌های خلاقانه، توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و حضور نسل جوان را از مهم‌ترین مزیت‌های پارک‌های علم و فناوری دانست و اظهار امیدواری کرد با توجه به پتانسیل‌های استان چهارمحال و بختیاری و نگاه مثبت مسئولان شاهد شکوفایی فضای کسب و کار در استان باشیم.
دکتر کشمیری، در ابتدای سفر خود از پروژه عمرانی احداث پردیس پارک علم و فناوری، مرکز رشد واحدهای فناور، مرکز نوآوری صنعتی و ساختمان استقرار شرکت‌های پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری بازدید و با برخی از فناوران از نزدیک گفت‌وگو کرد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷


( ۲ )