بازدید اعضای هیئت علمی دانشگاه سمنان از واحدهای صنعتی استان

۱۸ آبان ۱۳۹۳ | ۱۳:۴۵ کد : ۴۸۸۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۳۷
اعضای هیئت علمی دانشگاه سمنان به همراه مدیران شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری این دانشگاه از دو واحد صنعتی استان بازدید کردند . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترحسن عبدا... پور مدیر ...
اعضای هیئت علمی دانشگاه سمنان به همراه مدیران شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری این دانشگاه از دو واحد صنعتی استان بازدید کردند .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترحسن عبدا... پور مدیر فناوری دانشگاه سمنان درخصوص این بازدید گفت: دراین تور که برای اولین باربرگزارشد، دانشگاهیان این دانشگاه از دو واحد صنعتی ذوب فلزات فجر و گالوانیزه ماهان بازدید کردند.
وی افزود : شرکت کنندگان دراین تور ضمن بازدید از خط تولید درباره مشکلات و راهکارهای همکاری هم با مدیران این واحدهای صنعتی بحث و بررسی کردند .
دکترعبداله پور تقویت ارتباط بین واحدهای صنعتی و دانشگاه و ایجاد زمینه برای همکاری مستقیم اعضای هیئت علمی و شرکت های دانش بنیان با شرکت های تولیدی را ازجمله اهداف برگزاری این تور عنوان کرد و گفت: درصورت استقبال دانشگاهیان، بازدید از واحدهای صنعتی درقالب این تور ادامه می یابد.
همچنین شرکت فولاد فجر تولید کننده شمش (بیلت) فولادی با استفاده از آهن قراضه به منظور تولید میلگرد بوده و ظرفیت تولید 250 هزار تن بیلت درسال را دارد.
شرکت گالوانیزه ماهان هم یکی از بزرگترین شرکت های تولیدکننده کلاف سرد و گرم گالوانیزه و گالوانیزه رنگی در کشور است .
گفتنی است این بازدید با همکاری معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان ، شرکت شهرک های صنعتی سمنان و فن بازار منطقه ای سمنان برگزار شد.