در راستای اعمال مدیریت سبز در دانشگاه‌های تهران صورت گرفت؛

استفاده از آبیاری قطره‌ای و کاشت گیاهان کم‌مصرف/ استفاده از دستگاه کنترل سطح مایعات

۲۹ تیر ۱۳۹۸ | ۰۸:۲۹ کد : ۴۸۸۲۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۱
دانشگاه تهران در راستای اعمال مدیریت سبز و جلوگیری از هدر رفت آب، اقدام به راه‌اندازی سیستم‌های تصفیه و کاشت گیاهان با مصرف آب کم کرده است.
استفاده از آبیاری قطره‌ای و کاشت گیاهان کم‌مصرف/ استفاده از دستگاه کنترل سطح مایعات

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دانشگاه تهران با نظارت مستمر بر شیرآلات، نصب تنظیم‌کننده جریان بر روی سر دوش‌ها، استفاده از آب‌شویه دوزمانه، استفاده از سیستم مکانیزه ظرف‌شویی، کاشت گیاهان با مصرف آب کم و تعبیه سیستم لوله‌کشی هوشمند برای آبیاری فضای سبز از مصرف بیش‌ازحد آب در این دانشگاه جلوگیری کرد.

بررسی دوره‌ای تجهیزات لوله‌کشی، آبیاری قطره‌ای، تعمیر و نگهداری قنات دانشگاه و به‌کارگیری سیستم‌های تصفیه جهت استفاده مجدد از پساب خروجی برای آبیاری فضای سبز از دیگر اقدامات دانشگاه تهران در کاهش مصرف آب در این دانشگاه است.

همچنین دانشگاه شهید بهشتی نیز با استفاده از آبیاری قطره‌ای از مصرف بی‌رویه آب برای نگهداری فضای سبز این دانشگاه جلوگیری کرد.

آبیاری قطره‌ای در جاده درکه و اطراف دانشکده‌های دانشگاه شهیدبهشتی موجب کاهش مصرف بیش‌ازحد آب در این دانشگاه شده است.

دانشگاه تربیت مدرس نیز با استفاده از دستگاه کنترل سطح مایعات موجب کاهش مصرف آب در این دانشگاه شد.

استفاده از سرشیرهای کاهش فشار آب، استفاده از سیستم آبیاری قطره‌ای در فضای سبز، احیا دو حلقه قنات جهت آبیاری درختان و استفاده از دستگاه کنترل سطح مایعات جهت صرفه‌جویی در مصرف آب چاه ازجمله اقدامات دانشگاه تربیت مدرس برای مدیریت مصرف آب محسوب می‌شود.

ر.ب ۴۵/ ل.م ۵۴