بازدید اعضای هیئت علمی دانشگاه آتاتورک کشور ترکیه از دانشگاه ارومیه

۲۲ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۵:۵۲ کد : ۴۸۸۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۰۹
گروهی ازاعضای هیئت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه آتاتورک ترکیه در سفر به استان آذربایجان غربی ، ضمن دیدار و گفتگو با مسئولان و اعضای هیئت علمی دانشگاه ارومیه ،ازامکانات علمی و پژوهشی این دانشگاه بازد...
گروهی ازاعضای هیئت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه آتاتورک ترکیه در سفر به استان آذربایجان غربی ، ضمن دیدار و گفتگو با مسئولان و اعضای هیئت علمی دانشگاه ارومیه ،ازامکانات علمی و پژوهشی این دانشگاه بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر رحیم حب نقی رییس دانشگاه ارومیه در نشستی با اعضای هیئت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه آتاتورک ، با بیان اینکه کشورهای ایران و ترکیه مشترکات فراوانی دارند گفت: دانشکده کشاورزی دانشگاه آتاتورک نیز همانند دانشکده کشاورزی دانشگاه ارومیه از جمله دانشکده های با قدمت زیاد است و این باعث خوشحالی ماست که این دو دانشگاه، ارتباطات بیشتری با هم داشته باشند.
دکتر حب نقی درادامه گفت: دشمنان جهان اسلام در میان کشورهای اسلامی تفرقه های زیادی به وجود آورده اند و در این میان روابط عمیق و دوستانه دو  کشور ایران و ترکیه که مشترکات زیادی نیز با هم دارند مایه مسرت بوده و می تواند الگو و نمادی برای همه ی کشورهای اسلامی باشد.
وی با تاکید بر نقش دانشگاه ها در ایجاد روابط گسترده بین  کشورها افزود: دانشگاه ها در راس ارتباطات دو کشور، قرار گرفته اند و اساتید، با توجه به اینکه نقش هدایت رهبری فکری جامعه را بر عهده دارند می توانند بر روابط سیاسی نیز تاثیر مهمی گذاشته و روابط دو کشور را ارتقا بخشند.
رئیس دانشگاه ارومیه در بخش دیگری از سخنان خود اظهار امیدواری کرد همایش ها و نشست های مشترکی که در هر دو کشور برگزار می شود سبب ساز استفاده از امکانات و پتانسیل های دانشگاه ها در همه زمینه های علمی باشد .
وی در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد جلسات مشترک موفقی بین دو طرف برگزار و روابط دانشگاه های ارومیه و آتاتورک مستحکم تر از گذشته شود.
در ادامه این نشست معاون دانشکده کشاورزی دانشگاه آتاتورک نیز به عنوان سرگروه این هیئت از میزبانی دانشگاه ارومیه تشکر کرد و گفت : ما همیشه خواهان روابط گسترده با ایران هستیم.
گفتنی است این هیئت چهار نفره در پانل های تخصصی کشاورزی با حضور اعضای هیئت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه ارومیه، در خصوص امکان برگزاری پروژه های مشترک کشاورزی بحث و تبادل نظر کردند .
 
 

( ۲ )