به میزبانی دانشگاه حکیم سبزواری؛

ششمین گردهمایی مدیران حقوقی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی منطقه ۹ کشور برگزار شد

۲۶ تیر ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۱ کد : ۴۸۷۹۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۶۴
ششمین گردهمایی مدیران حقوقی دانشگاه‌های و مؤسسات آموزش عالی منطقه ۹کشور به میزبانی دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد.
ششمین گردهمایی مدیران حقوقی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی منطقه ۹ کشور برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه حکیم سبزواری، در این نشست، دکتر علی‌اصغر مولوی رئیس دانشگاه حکیم سبزواری اظهار داشت: نیاز امروز کشور استفاده از ظرفیت‌های حقوقی در چالش‌های بزرگ کشور ازجمله چالش‌های محیط‌زیست است.

وی افزود: امروزه دانشگاه‌ها درخصوص مسائل حقوقی با مشکلاتی مواجه هستند که مدیران حقوقی می‌توانند به دانشگاه‌ها در راستای حل این مشکلات کمک کند.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری با اشاره به شرایط ویژه اقتصادی که کشور با آن مواجه است، گفت: مدیریت و نظارت حقوقی بر قراردادها و مناقصات دانشگاه‌ها در این شرایط اقتصادی سبب جلوگیری از هدررفت بودجه دانشگاه‌ها می‌شود.

در ادامه دکتر عباس برزویی مدیر امور حقوقی دانشگاه حکیم سبزواری با تشریح برخی از اقدامات انجام‌گرفته در حوزه حقوقی دانشگاه‌های منطقه ۹کشور، مدیران و فعالان حوزه حقوقی دانشگاه‌های این منطقه را از فعال‌ترین مدیران حقوقی مناطق وزارت علوم در حل مشکلات حقوقی برشمرد.

وی افزود: قانون‌مندی و قانون‌مداری نیاز امروز کشور است و دانشگاه‌ها جایگاه ویژه‌ای در حوزه یاری‌رسانی به تدوین، تثبیت و اجرای قوانین در جامعه دارند.

در ادامه این گردهمایی کارگاه‌های آموزشی با موضوع “مرور قوانین، مقررات و ضوابط قراردادهای خدمات مشاوره، تهیه و تنظیم دو نمونه قرارداد مشاوره (آزمایشگاهی نظارتی)، شرایط عمومی پیمان و قراردادهای پیمانکاران” برگزار شد.

گفتنی است دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشکده‌های استان‌های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی و استان سمنان، اعضای منطقه ۹ دانشگاه‌های کشور هستند.

ل.س ۴۲ / ل.م۵۴


( ۱ )