با حضور سرپرست دانشگاه یزد و بانی پروژه صورت گرفت؛

آغاز عملیات احداث پروژه سرای فرهنگی دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد

۲۲ تیر ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۱ کد : ۴۸۶۵۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۳۰
مراسم آغاز عملیات احداث پروژه سالن چندمنظوره و کارگاه‌های آموزشی دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد (سرای فرهنگی رسولیان) با حضور سرپرست دانشگاه یزد و بانی این پروژه در محله گلچینان یزد برگزار شد.
آغاز عملیات احداث پروژه سرای فرهنگی دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه یزد، دکتر قاسم بریدلقمانی، سرپرست دانشگاه یزد در حاشیه این مراسم، در نشستی با مسئولان دانشکده هنر و معماری و بانی این پروژه، از اقدامات انجام گرفته از سوی خیرین در دانشگاه یزد به ویژه خاندان رسولیان تجلیل کرد.

وی همچنین به موضوع ثبت بافت تاریخی یزد به عنوان میراث جهانی اشاره کرد و افزود: آغاز عملیات احداث این پروژه در سالگرد این رویداد تاریخی را به فال نیک می‌گیریم و از خداوند متعال برای خاندان معزز رسولیان توفیقات روز افزون و اجر و پاداش الهی  را مسألت داریم.

عملیات احداث این پروژه با نصب نمادین نخستین خشت‌های این بنا توسط سرپرست دانشگاه یزد و بانی نیکوکار آن آغاز شد.

احداث پروژه سرای فرهنگی رسولیان در زمینی به مساحت 810 مترمربع و در دو بخش مرمتی و ساخت انجام خواهد گرفت.

قرار است  310 مترمربع از این پروژه پس از بازسازی و مرمت در اختیار مرکز پژوهش بین‌المللی بادگیر قرار گیرد و  500 مترمربع نیز به احداث سالن‌های چند منظوره و کارگاه‌های آموزشی دانشکده هنر و معماری اختصاص یابد.

این مجموعه به احترام مهندس حسن رسولیان بانی نیکوکار آن، به نام سرای فرهنگی رسولیان نام‌گذاری شد و مدت زمان اجرای آن با مجموع زیربنای ۱۱۰۰ مترمربع،  ۱۷ ماه خواهد بود.

در این مراسم چند تن از اعضای هیئت رئیسه، مدیر طرح‌های عمرانی دانشگاه رئیس دانشکده هنر و معماری، برخی از اعضای هیئت علمی این دانشکده، دکتر محسن عباسی عضو هیئت علمی دانشکده و عضو شورای اسلامی شهر  و  برخی  دیگر از مسئولان دانشگاه نیز حضور داشتند.

س.س51/ل.م54