بازدید استاندار قزوین از پارک علم و فناوری استان قزوین

۱۵ تیر ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۴ کد : ۴۸۶۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۲
استاندار قزوین به همراه تعدادی از مدیران دستگاه‌های اجرایی از پارک علم و فناوری قزوین بازدید کرد و از نزدیک با بخش‌های مختلف و عملکرد واحدهای فناور آشنا شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این بازد...
استاندار قزوین به همراه تعدادی از مدیران دستگاه‌های اجرایی از پارک علم و فناوری قزوین بازدید کرد و از نزدیک با بخش‌های مختلف و عملکرد واحدهای فناور آشنا شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این بازدید که بیش از سه ساعت به طول انجامید، واحدهای فناور و دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری و مرکز رشد جامع استان قزوین عملکرد، چشم‌انداز و برنامه کاری و مشکلات و موانع اجرایی را برای مسئولان ارائه کردند.
همچنین در این بازدید سرپرست پارک علم و فناوری استان قزوین در خصوص روند رو به رشد و مستمر ارائه خدمات به واحدهای فناور و دانش‌بنیان از سوی پارک توضیحاتی ارائه کرد.
دکتر گرجی در سخنانی با اشاره به  روند رو به رشد و مستمر ارائه خدمات به واحدهای فناور و دانش‌بنیان از سوی این پارک گفت: مسئولان پارک علم و فناوری استان قزوین علاقه دارند امکانات و زیرساخت‌های متنوعی را در اختیار نخبگان جوان قرار دهند که توسعه و ارتقای این مهم، نیازمند همکاری و برنامه‌ریزی بیش از پیش دستگاه‌های اجرایی می‌باشد.
سرپرست پارک علم و فناوری استان قزوین افزود: طرح جامع پارک علم و فناوری قزوین که در سال گذشته به تصویب رسید، در چند ماه اخیر برنامه رو به رشدی را برای انجام امور عمرانی طی کرده  و انتظار می‌رود با توجه به اهمیت گسترش فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی، سرعت اقدامات اجرایی در این زمینه ارتقا یابد.
وی در ادامه گفت: موضوع تأمین آب شرب برای توسعه خدمات و فعالیت‌های واحدهای فناور مستقر و رفع نیازهای پارک علم و فناوری اهمیت بسیاری دارد که می‌تواند با برنامه‌ ریزی و توجه مسئولان مربوطه بهبود یابد.
دکتر گرجی با اشاره به ردیف بودجه سالانه استانی اختصاص یافته به پارک علم و فناوری  قزوین تصریح کرد: بهبود این مهم نیز یکی از اموری است که می‌تواند در رشد خدمات قابل ارائه به نخبگان و کارآفرینان مفید و موثر باشد تا ضمن توسعه برنامه‌های تحقیقاتی و پژوهشی، میزان جذب افراد جویای کار رشد کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مسئولان پارک علم و فناوری قزوین علاقه فراوانی به توسعه امور پژوهشی و تحقیقاتی دارند، خاطرنشان کرد: واحدهای صنعتی داخل و خارج از استان می‌توانند با استقرار در پارک علم و فناوری و راه‌اندازی مراکز تحقیق و توسعه (R&D)  خود علاوه بر اینکه محصولات نو و مخاطب‌پسندی را به بازار عرضه می‌کنند، زمینه اشتغال‌آفرینی رانیز بیش از گذشته در جامعه فراهم کنند.
سرپرست پارک علم و فناوری استان قزوین یادآور شد: در حال حاضر اقداماتی برای گسترش تعاملات بین‌المللی و استفاده از ظرفیت برندهای خارجی در پارک علم و فناوری استان قزوین برنامه‌ریزی و اجرا شده که همچنان ادامه دارد و تلاش می‌شود طی رایزنی با مسئولان مربوطه تعدادی از برندهای معتبر را جذب کنیم.
گفتنی است در این بازدیدعلاوه بر استاندار قزوین، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین، مدیران مراکز رشد استان نیز حضور داشتند که ارتباط واحدهای فناور نوپا در قالب مراکز رشد با پارک علم و فناوری مورد توجه مسئولان قرار گرفت.