بازدید استاندار فارس از پارک علم وفناوری فارس

۲۹ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۱:۳۰ کد : ۴۸۶۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۳۷
دکترسیدمحمد احمدی استاندار فارس به همراه دکتر قادری نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی و هیئت همراه از پارک علم و فناوری فارس بازدید کردند . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتراحمدی دربازدی...
دکترسیدمحمد احمدی استاندار فارس به همراه  دکتر قادری نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی و هیئت همراه از پارک علم و فناوری فارس بازدید کردند .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتراحمدی دربازدید از پارک علم و فناوری فارس، گفت: متاسفانه به رغم توانمندی های فارس در زمینه های فناوری و علمی ، هنوز آن طور که باید بهره برداری لازم از این ظرفیت ها نشده است.
وی افزود: برای ایجاد ارتباط بین این مراکز باید اهداف و زمینه ها مشخص و تعریف شود تا هریک در جایگاه خود برای ارتقا فناوری فارس گام بردارند.
دکتراحمدی درادامه گفت: نمایندگان مجلس باید دراین راستا با شناسایی ظرفیت های علمی و فناوری استان گام بردارند و زمینه رشد استان را فراهم کنند.
استاندار فارس افزود: برای دست یابی به اهداف بلند باید همت بلند و برنامه های متنوع داشته باشیم ، تا نیازهای استان شناسایی و برنامه ریزی های اساسی انجام شود.
دکتراحمدی اظهار کرد: قوانین و راهکارهای توسعه استان باید بررسی شود و موانع و کمبودها با رایزنی نمایندگان برای اصلاح به مجلس شورای اسلامی اعلام شود.
به گفته وی  ظرفیت های پارک علم و فناوری فارس باید به دانشگاه ها ، دانش آموختگان دانشگاهی و مدیران صنایع معرفی شود تا در راستای توسعه علمی و صنعتی استان بکار گرفته شود.
دکتراحمدی درادامه افزود: برگزاری هجدهمین کنفرانس بین المللی انجمن پارک های علم و فناوری آسیا در شیراز می تواند گام های بلندی درمسیر ارتقا توسعه و شناساندن توانمندی های علمی و فناوری فارس بردارد.
همچنین درادامه این بازدید دکترسیداحمد فاضل زاده رئیس پارک علم و فناوری فارس گفت: تبدیل سرمایه به فناوری با محوریت توسعه و ارتقای اقتصاد دانش بنیان در گرو توسعه پارک های علم و فناوری است.
وی افزود: توسعه ظرفیت پارک های علم و فناوری با بودجه یک تا دو درصدی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری امکان پذیر نیست و این مهم نیاز به توجه جدی دولتمردان دارد.
رئیس پارک علم و فناوری فارس درادامه گفت: پارک های علم و فناوری ، رادار فناوری منطقه محسوب می شوند و باید از این ظرفیت برای رسیدن به موج نوآوری در دنیا ، هدایت نیروهای متخصص دانشگاهی و مراکز توسعه و تحقیقات صنایع بهره گرفت.
دکترفاضل زاده بیان داشت: گسترش هم افزایی بین المللی با پارک های علم و فناوری ، مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی در اولویت برنامه های ما قرار دارد.
به گفته دبیرهجدهمین کنفرانس بین المللی پارک های علم وفناوری آسیا، ارتقای پارک علم و فناوری فارس به عنوان یکی از 10 پارک برتر آسیا ، دستیابی به جایگاه برترین خوشه پیشتاز تجاری سازی فناوری در کشور به ویژه در حوزه نفت ، گاز و پتروشیمی و انرژی های نو و تجدید پذیر از جمله برنامه هایی است که پارک علم و فناوری فارس در دستور کار خود قرار داده است.
دکترفاضل زاده درادامه گفت: هم اینک پارک علم و فناوری درشهرستان های جهرم ،قیر وکارزین ، فسا و استهبان راه اندازی شده و در شهرستان های لار، لامرد، سپیدان و آباده در حال راه اندازی است.