دکتر سالار آملی در دیدار با هیئت‌رئیسه دانشگاه صنعتی اصفهان تاکید کرد:

ضرورت تدوین نقشه راه همکاری‌های بین‌الملل

۱۹ تیر ۱۳۹۸ | ۱۶:۲۵ کد : ۴۸۶۳۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۸۶
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل در دیدار با رئیس دانشگاه اصفهان و اعضای هیئت‌رئیسه، با اشاره به اهمیت جایگاه بین‌المللی شدن دانشگاه‌ها بر ضرورت تدوین نقشه راه همکاری‌های بین‌الملل تأکید کرد.
ضرورت تدوین نقشه راه همکاری‌های بین‌الملل

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حسین سالار آملی در دیدار با دکتر ابطحی، رئیس و اعضای هیئت‌رئیسه دانشگاه صنعتی اصفهان که در محل این دانشگاه برگزار شد، گفت: یکی از اولویت‌های سه‌گانه وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری، دیپلماسی علمی و بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها می‌باشد.

وی افزود: امروز همگی اتفاق‌نظر دارند که اگر دانشگاهی بین‌المللی نشود، رشدیابنده نخواهد بود. لازم است تا در مسیر بین‌المللی شدن، نقشه راه همکاری‌های بین‌المللی تدوین شود و کشورهای هدف را مشخص نمایید.

رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، با اشاره به اهمیت هماهنگی میان بخش‌ها و سطوح مختلف دانشگاه در مسیر بین‌المللی شدن افزود: دانشگاه بین‌المللی نخواهد شد مگر که اعضای هیئت‌علمی دانشگاه بین‌المللی شوند.

در ادامه دکتر ابطحی رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان اظهار داشت: فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه در سال‌های اخیر، پیشرفت‌های چشمگیری داشته است؛ همکاری با سوئیس، تایوان، چین و سنگال ازجمله همکاری‌های است که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد.

توسعه همکاری‌های آموزشی پژوهشی با سوئیس، لزوم حمایت از فرصت مطالعاتی دانشجویان و استادان دانشگاه‌های صنعتی، تسهیل در برگزاری دوره‌های مشترک آموزشی، همکاری با استادان ایرانی مقیم و غیر ایرانی، جامع‌نگری به امور دانشجویان غیر ایرانی و تسهیل اقامت دانشجویان غیر ایرانی ازجمله محورهای مطرح‌شده در این نشست بود.

ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۱ )