در نشست مسئولان ورزش دانشگاهی ایران و فیزو تأکید شد؛

ضرورت افزایش تعاملات بین ورزش ایران و فیزو

۱۹ تیر ۱۳۹۸ | ۱۶:۱۲ کد : ۴۸۶۲۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۲
صبح امروز (چهارشنبه) نشست مسئولان کاروان اعزامی ایران به سی‌امین دوره بازی‌های یونیورسیاد دانشجویان جهان، با اولگ ماتیستین، رئیس فیزو برگزار شد.
ضرورت افزایش تعاملات بین ورزش ایران و فیزو

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، دکتر صدیقی در این نشست که با حضور دکتر قراخانلو، دکتر دهخدا و دکتر بشیریان در محل اقامت رییس فیزو در ناپل ایتالیا برگزار شد گفت: تشکر می‌کنم از اینکه این جلسه درجهت افزایش تعاملات بین ورزش دانشگاهی ایران و فیزو برگزار شد و امیدوارم تعاملات ادامه داشته باشد.

دکتر دهخدا یادآور شد: ما در ایران شهرهای زیادی داریم که دانشگاه.های خوبی دارند و می‌توانند برگزارکننده مسابقات باشند و امکانات خوب و بالای میانگینی در دانشگاه‌ها داریم و البته در برخی بخش.ها کمبودهایی هست که آنها را جبران می کنیم و از شما می خواهیم از زیر ساخت‌های ما دیدن کنید. ما از اعضای فعال فیزو هستیم و تمایل داریم که ارتباط‌ها ادامه داشته باشد.

دکتر قراخانلو در این دیدار گفت: خوشبختانه بین ارگان‌های ورزشی، فدراسیون‌ها، کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و آکادمی ملی المپیک در ایران همکاری خوبی وجود دارد و با هم خوب کار می کنند. ما در کشورمان در تمام جوانب از همه فدراسیون.ها از جمله فدراسیون ورزش دانشجویی حمایت می‌کنیم.

وی در ادامه افزود: ما آمادگی همکاری در تمام جوانب را با فیزو داریم. ما در بعضی از رشته‌ها می توانیم میزبانی مشترک زنان و مردان را داشته باشیم اما می‌توانیم در بسیاری از رشته‌ها به صورت مجرا مسابقات را اجرا کنیم و در سال‌های گذشته مسابقات تحت حمایت فیزو و دانشجویان آسیا را برگزار کردیم.

عضو هیئت رئیسه فدراسیدن ورزش‌های دانشگاهی تاکید کرد: ما از کمک کمیته ملی المپیک هم می توانیم استفاده کنیم و ارتباط خوبی با iocدر کشور داریم. آمادگی همکاری برای رویدادهای ورزشی و توسعه علمی ورزش دانشگاه و سمپزیوم‌ها و دوره‌ها را داریم. ما همچنین از حمات وزارت علوم نیز برخورداریم و از آنها تشکر می‌کنیم‌.

وی تاکید کرد: ما علی‌رغم محدویت‌هایی که برای ایران ایجاد شده کاروان کشورمان را اعزام کردیم و شما باید از ما حمایت کنید. در ایران مسابقات، رویدادها و دوره آموزشی را زیر نظر فیزو در آسیا و غرب آسیا داریم اگر بخواهید آمادگی کمک در این زمینه را داریم.

دکتر قراخانلو در ادامه تصریح کرد: از چند روز آینده المپیاد ورزشی برای دانشجویان با محوریت سلامت محور در ایران با حمایت دکتر صدیقی برگزار می شود. ما در این زمینه برنامه‌های خوبی داریم حتی کنار هر خوابگاه یک خانه تندرستی آماده می کنیم.

اولگ ماتیسین رئیس فیزو در این دیدار گفت: ما از شما حمایت می‌کنیم و در اولین فرصت دیداری با شما و کمیته ملی المپیک خواهیم داشت و نشست‌هایی را خواهیم داشت. حتماً بعد از مجمع عمومی که در نوامبر برگزار می‌شود به ایران سفر می کنم. برای میزبانی ایران نیز باید پروسه آن در فیزو طی شود و درباره چگونگی آن بررسی‌های لازم را انجام می دهیم.

وی در خصوص حضور زنان با حجاب اسلامی در میادین ورزشی و درخشش دختران دانشجو در سی‌امین دوره یونیورسیاد در ناپل ایتالیا گفت: از دیدن عملکرد فاطمه حسام پومسه کار دختر ایران واقعاً لذت بردم. از موفقیت بانوان ایرانی بسیار خوشحال هستم و امیدوارم این درخشش‌ها ادامه داشته باشد و از این بابت که ایران تفاوتی بین زنان و مردان در ورزش ایجاد نکرده و محدویتی وجود ندارد و فرصت برابر برای دختران ایجاد شده، از ایران تشکر می کنم.

ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۲ )