به میزبانی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل؛

نشست معاونان آموزش، مدیران تحصیلات تکمیلی و آموزشی دانشگاه‌های منطقه ۲ کشور برگزار شد

۱۹ تیر ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۶ کد : ۴۸۶۰۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۵۳
نشست معاونان آموزش، مدیران تحصیلات تکمیلی و آموزشی دانشگاه های منطقه ۲ کشور به میزبانی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد.
نشست معاونان آموزش، مدیران تحصیلات تکمیلی و آموزشی دانشگاه‌های منطقه ۲ کشور برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، در این نشست دکتر جواد واثقی امیری رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، برگزاری این جلسات را فرصت مغتنمی برای تبادل اطلاعات، ارائه راهکارها برای حل مسائل آموزش و دسترسی به تصمیم یکنواخت و همگون با احتساب شرایط دانشگاه‌ها دانست و تاکید کرد خروجی این نشست‌ها قطعاً به رشد و هدایت دانشجو کمک می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت موضوع آموزش گفت: اگر آموزش صحیح نباشد نمی‌تواند منجر به انجام پژوهش‌ها و تحقیقات کاربردی، بنیادین و تأثیرگذار شود.

دکتر واثقی امیری با پیشنهاد این که در این جلسات راهکارهایی در راستای ارتقای انگیزه دانشجویان در نظر گرفته شود، اظهار داشت: موضوع مهارت افزایی باید توجه ویژه شود و دانشجوی فارغ‌التحصیل باید دانش کافی، مهارت اولیه و تسلط در محیط کار را داشته باشد و با اصل موضوع بیگانه نباشد و در این راستا برگزاری دوره‌های مهارت افزایی و تعریف پایان نامه‌های کاربردی و ترغیب اساتید به فعالیت در این محدوده می‌تواند تأثیرگذار باشد.

رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی همچنین به موضوع احترام به مخاطب اشاره کرد و گفت: همواره باید تلاش کنیم تا در سیاست‌ها و تصمیمات جمعی‌ای که اتخاذ می‌گردد شأن و جایگاه، شرایط و نیاز دانشجو که مخاطب امروز و آینده‌ساز جامعه است مدنظر قرار گیرد.

دکتر بهرام نوایی نیا معاون آموزشی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل نیز هدف از برگزاری این جلسه را بررسی مسائل و مشکلات آموزشی، انتقال تجارب و تبادل نظر در راستای هم‌افزایی بیشتر دانشگاه‌ها اعلام کرد.

در ادامه اعضای حاضر در جلسه پیرامون آئین‌نامه ارتقای توان اشتغال‌پذیری و سرآمدی آموزش که از محورهای مورد گفت‌وگو در این جلسه بود، پرداختند.

گفتنی است شورای آموزشی دانشگاه‌های منطقه ۲ کشور از سه استان گیلان، مازندران و گلستان و شامل دانشگاه‌های صنعتی نوشیروانی بابل، مازندران، علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، گلستان، فناوری‌های نوین آمل، علم و فناوری مازندران، گیلان، گنبد، علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان است.

ل. م ۵۴