بازدید استاد دانشگاه الازهر مصر از دانشگاه الزهرا(س(

۰۵ مهر ۱۳۹۳ | ۱۳:۲۹ کد : ۴۸۵۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۷
دکتر احمد محمود کریمه استاد دانشگاه الازهر مصر با همراهی حجت الاسلام آل ایوب از علما و فعالان مجمع تقریب مذاهب از دانشگاه الزهرا(س) بازدید و با رئیس و اعضای هیئت علمی این دانشگاه دیدار و گفتگو کردند...
دکتر احمد محمود کریمه استاد دانشگاه الازهر مصر با همراهی حجت الاسلام آل ایوب از علما و فعالان مجمع تقریب مذاهب از دانشگاه الزهرا(س) بازدید و با رئیس و اعضای هیئت علمی این دانشگاه دیدار و گفتگو کردند . 
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،  در این دیدار دکتر انسیه خزعلی ضمن معرفی دانشگاه الزهرا(س)، چند موضوع فقهی مبتلابه مسلمین را برای علمای فقه دانشگاه الازهر مطرح کرد.
سپس محمود کریمه استاد دانشگاه الازهر مصر با بیان این که فرق است بین شریعت و فهم فقه، به وجود آداب و رسوم و فرهنگ غلط در کشورهای عربی اشاره کرد و افزود: در کشورهای عربی آداب و رسوم موجود موجب گرفتاری علما و مردم شده است.
وی افزود: خداوند کریم درقرآن کرامت زن را بیان کرده و بین زن و مرد از لحاظ انسانی فرقی قائل نشده است. زنانی مانند حضرت مریم، مادر عیسی مسیح (ع)، همسر فرعون، حاکم یمن در زمان حضرت سلیمان، مادر موسی(ع) و همسران پیامبرگرامی اسلام، امهات مومنین که اجازه فتوی دادن هم به آنان داده شده است، در کلام الهی مورد تجلیل قرار گرفته اند. اگر قرار بود زن خانه نشین شود چگونه چنین چیزی ممکن بود.
استاد دانشگاه الازهر مصر با بیان اینکه به عقیده من ریاست دولت نیز برای زنان جایز است تصریح کرد: وقتی زنی بتواند ریاست یک دانشگاه را بر عهده بگیرد، ریاست حکومت را هم حتما می تواند عهده دار شود. به عقیده من اگر زنی توانمند باشد، می تواند کشوری را هم اداره کند.
وی در ادامه به مسائل مهم مبتلابه جهان اسلام مانند گروه های تکفیری و الحادی اشاره کرد و گفت: علمای اسلام باید با همدلی امت اسلامی را از شر این جریانات نجات دهند.
گفتنی است این هیئت با همراهی دکتر مرندی مدیر بین الملل دانشگاه الزهرا(س) از دانشکده های ادبیات و زبان های خارجی و هنر و نیز گروه شیمی دانشکده علوم پایه بازدید کرد و سپس در محل اتاق شورای روابط عمومی دانشگاه با اساتید دانشکده الهیات به بحث وگفت و گو پرداختند .