در راستای تسهیل فرآیند تبدیل ایده به محصول؛

ساختمان جدید مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در شهرستان میانه افتتاح شد

تعداد بازدید:۱۱۰۰
ساختمان جدید مرکز رشد واحدهای فناور در شهرستان میانه با حضور فرماندار شهرستان میانه، مدیر کل اداره آموزش فنی و حرفه‌ای استان و رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی به بهره‌برداری رسید.
ساختمان جدید مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در شهرستان میانه افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، ساختمان جدید مرکز رشد شهرستان میانه وابسته به پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در محل "مرکز آموزش شماره ۶ میانه" با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان برای استقرار شرکت‌های فناور شهرستان میانه آماده شده است.

دکتر واعظی رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در مراسم افتتاح این ساختمان با اشاره به سیاست‌های این پارک در زمینه تمرکززدایی از مرکز استان، بر لزوم هدایت کارآفرینان شهرستان‌های استان به سمت ایجاد مشاغل مبتنی بر فناوری‌های جدید تاکید کرد و از آمادگی پارک برای حمایت از کلیه فناوران و مبتکران شهرستان میانه خبر داد.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه منعقده بین پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و وزارت تعاون افزود: بخشی از تسهیلات اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امسال به صورت پایلوت در کشور توسط پارک در اختیار کارآفرینان و فناوران استان قرار خواهد گرفت و کارآفرینان و فناوران شهرستان میانه با ارائه طرح‌ها و ایده‌های خود به مرکز رشد می‌توانند از حمایت‌های پارک بهره‌مند شوند.

دکتر واعظی بیان کرد: به دلیل وجود کارگاه‌های متعدد همجواری مرکز رشد با مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان میانه در این ساختمان، فرآیند تبدیل ایده به محصول و رشد شرکت‌های مستقر را تسریع خواهد کرد.

وی در ادامه از برنامه پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی برای برگزاری استارتاپ در مرکز رشد میانه به منظور جذب طرح‌ها و ایده‌ها خبر داد و افزود: با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای این استارتاپ به زودی در میانه برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد.

در این مراسم فرماندار شهرستان میانه با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان میانه در زمینه‌های مختلف خصوصاً صنعت کشاورزی، دامپروری و باغبانی بر لزوم حمایت کلیه سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی میانه از مرکز رشد تاکید کرد و استقرار کارآفرینان و فناوران در مرکز رشد را یکی از مؤلفه‌ای مهم اشتغال‌زایی و توسعه علمی و اقتصادی شهرستان دانست.

مدیر کل اداره آموزش فنی و حرفه‌ای استان نیز در این مراسم ضمن استقبال از شروع به کار مرکز رشد میانه در محل ساختمان مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای، آموزش مهارت درست و واقعی مبتنی بر نیاز جامعه را در شرایط کنونی کشور حائز اهمیت شمرد و ابراز امیدواری کرد همکاری فیمابین پارک و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان منشا ظهور طرح‌ها و ایده‌های نو مبتنی بر نیازهای استان باشد.

حاضرین در این مراسم پس از افتتاح ساختمان جدید مرکز رشد میانه، از فضای کالبدی مرکز رشد و واحدها و کارگاه‌های مختلف مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای و سه سالن کارگاهی قابل واگذاری به مرکز رشد بازدید کردند.

ل.م ۵۴

 

 


( ۲ )