به منظور گسترش زمینه‌های همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی

تعداد بازدید:۹۶۴
تفاهم‌نامه همکاری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی، به منظور ایجاد و گسترش زمینه‌های همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی به امضاء رسید.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، نشست امضای این تفاهم‌نامه همکاری، در راستای تحقق اهداف مقرر در سند چشم انداز ۱۴۰۴، سیاست‌های کلی علم و فناوری و اقتصاد مقاومتی مبتنی بر توسعه علوم و فناوری مورد نیاز کشور و تقویت اقتصاد دانش‌بنیان، تدابیر و تأکیدات مقام معظم رهبری د خصوص تولید ثروت از یافته‌های پژوهشی وضرورت توسعه و تجاری‌سازی علوم و فناوری و به منظور ایجاد و گسترش زمینه ‎ های همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی جهت رفع نیازهای موجود در صنایع کشور در محل این سازمان برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر علیرضا عشوری رییس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، گزارشی از وضعیت علمی و پژوهشی سازمان ارائه و ابراز امیدواری کرد که ادامه همکاری بین این دو مجموعه در جهت رفع نیازهای موجود در صنایع کشور مفید باشد.

دریادار دوم مهندس ستاد فرهاد امیری رئیس موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی نیز تعامل و گسترش همکاری‌های علمی و پژوهشی با سایر مراکز پژوهشی را از اهداف موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی عنوان کرد و گفت: این موسسه علاقه‌مند به استمرار بخشیدن به زمینه‌های همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی با سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران می‌باشد.

در ادامه این نشست، تفاهم‌نامه همکاری با محورهای همکاری مشترک در جهت تجاری‌سازی فناوری‌های در دست اقدام، همکاری مشترک در حمایت از مخترعان و محققان و برگزاری دوره‌های آموزشی، سمینار، کارگاه و همایش علمی و بازدیدهای علمی مشترک به امضاء رسید.

در پایان این نشست رئیس موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی از دستاوردهای علمی و پژوهشی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در حوزه‌های مختلف و هم ‎ چنین از شرکت ‎ های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور این سازمان بازدید کرد.

 

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

 

تفاهم نامه همکاری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، به منظور همکاری پژوهشی و آموزشی دوره‌های تحصیلات تکمیلی به امضاء رسید.

نشست امضای تفاهم نامه همکاری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در راستای همکاری پژوهشی و آموزشی دوره‌های تحصیلات تکمیلی و انجام طرح‌های پژوهشی مشترک با موضوعات مورد توافق در محل این سازمان برگزار شد.

در این نشست که با حضور دکتر علیرضا عشوری رییس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و دکتر آقای دکتر علی نجفی نژاد رییس علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و معاونان و مدیران دو مجموعه برگزار شد، در رابطه با تشکیل کارگروه مشترک برای پیگیری موارد مورد توافق و هم‌چنین گسترش فعالیت‌های علمی، پژوهشی مشترک تبادل نظر شد.

همکاری در برگزاری دوره‌های تحصیلات تکمیلی با استفاده از امکانات آموزشی دانشگاه و امکانات پژوهشی سازمان، شناسایی و تعریف پروژه‌های دانشجویی مورد نیاز و ارائه خدمات علمی و آزمایشگاهی به یکدیگر، همکاری جهت افزایش انتشارات علمی، مساعدت در بکارگیری و استفاده طرفین از امکانات آزمایشگاهی آموزشی و تجهیزات پژوهشی مراکز تحقیقاتی طرفین و همکاری در برگزاری کارگاه‌ها، سیمنارها و کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی در حوزه‌های مرتبط از مفاد این تفاهم‌نامه همکاری می‌باشد.

از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه می‌توان به تسهیل در بهره‌‌گیری از اساتید طرفین در امور آموزشی و پژوهشی در چارچوب آیین‌نامه‌های مصوب وزارت علوم، همکاری در تخصیص فرصت‌های مطالعاتی برای اساتید طرفین، ایجاد و توسعه همکاری‌های بین‌المللی مشترک در مقاطع تحصیلات تکمیلی، استفاده از امکانات سازمان برای برگزاری بازدیدها و اردوهای علمی دانشجویان و استفاده از امکانات آزمایشگاهی طرفین جهت بهره‌مندی اساتید و دانشجویان اشاره کرد.

در پایان این نشست دکتر نجفی نژاد و هیئت همراه از پژوهشکده کشاورزی، پژوهشکده فناوری‌های شیمیایی، پژوهشکده زیست فناوری و هم‌‌چنین تعدادی از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران بازدید کردند.

 

ل.م ۵۴