در راستای نیل به اهداف دانشگاه‌های نسل سوم؛

کلینیک حقوقی دانشگاه مراغه راه‌اندازی شد

۱۲ تیر ۱۳۹۸ | ۰۹:۱۶ کد : ۴۸۴۴۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۲۰
کلینیک حقوقی دانشگاه مراغه به همت گروه کارآفرینی و ارتباط با صنعت این دانشگاه و با حضور معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری، رئیس دانشگاه مراغه، دادستان مراغه و دیگر مسئولان شهری و دانشگاهی افتتاح شد.
کلینیک حقوقی دانشگاه مراغه راه‌اندازی شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه مراغه، در این مراسم دکترمحمدعلی لطف الهی یقین، رئیس دانشگاه مراغه گفت: تأسیس کلینیک‌های دانشگاهی ازجمله کلینیک حقوقی یکی از نمادهای دانشگاه‌های نسل سوم محسوب می‌شود.

وی افزود: کلینیک حاضر علاوه بر اینکه گام ارزنده‌ای در راستای اشتغال‌زایی و مهارت‌افزایی برای جوانان محسوب می شود، پل ارتباطی بسیار مهمی میان دانشگاه و جامعه خواهد بود که از یک‌سو، دانش و خدمت علمی-تخصصی را به مردم ارائه داده و از سوی دیگر، تجربه و مهارت عملی را از بطن مراودات مردمی به کارآموزان حقوق و روان‌شناسی انتقال می‌دهد.

این کلینیک در راستای اهداف دانشگاه کارآفرین در راهبردهای علمی کشور و بر اساس تفاهم‌نامه منعقدشده میان دانشگاه مراغه و معاونت حقوق بشر و بین الملل وزارت دادگستری جهت صیانت از حقوق شهروندی، ایجاد شده است.

کلینیک حقوقی در جامعه، نوعاً پل ارتباطی دانش دانشگاهی و خواسته‌های مردمی و نهادهای مختلف جامعه است که علاوه بر ارائه خدمات مستقیم به مردم و نهادهای بخش خصوصی و دولتی در جهت تسهیل امور آنان، دانشجویان با مهارت عملی و کارآفرین را تربیت می‌کند.

ل.س ۴۲/ ل. م ۵۴


( ۲ )