در راستای افزایش تعاملات علمی و بین المللی صورت پذیرفت:

انعقاد نخستین موافقتنامه اراسموس پلاس دانشگاه یزد و دانشگاه اورادیای رومانی

۱۱ تیر ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۲ کد : ۴۸۴۲۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۵۳
نخستین موافقت‌نامه اراسموس پلاس دانشگاه یزد مابین این دانشگاه و دانشگاه اورادیا کشور رومانی منعقد شد.
انعقاد نخستین موافقتنامه اراسموس پلاس دانشگاه یزد و دانشگاه اورادیای رومانی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه یزد، دکتر محمدعلی حداد رئیس گروه همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه یزد با اعلام این خبر گفت: این موافقت‌نامه در قالب Key Action 1  از برنامه اراسموس پلاس و شامل مبادله استاد و دانشجو  بین دانشکده‌های مهندسی نساجی دو دانشگاه است.

وی افزود: با توجه به این موافقت‌نامه که از سال 2019 تا 2021 معتبر است، اعضای هیئت‌علمی دانشکده‌های نساجی هر یک از دو دانشگاه به مدت دو هفته و دانشجویان هر یک از دو دانشگاه به مدت دو ماه در سال می‌توانند در دانشگاه دیگر مشغول به کار و تحقیق باشند. اعضای هیئت‌علمی در این مدت به تدریس و دانشجویان به تحقیق مشغول بوده و هر یک مبلغی را به‌عنوان کمک‌هزینه نقدی از اتحادیه اروپایی دریافت خواهند کرد.

دکتر حداد گفت: این موافقت‌نامه که به همت دکتر امین الدین حاجی عضو هیئت‌علمی دانشکده نساجی دانشگاه یزد و به‌صورت مکاتبه‌ای و بدون ملاقات حضوری صورت گرفته است به امضای رئیس دانشگاه اورادیا و دکتر برید لقمانی سرپرست دانشگاه یزد رسیده است.

رئیس گروه همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه یزد ادامه داد: امیدواریم انعقاد این قرارداد افزایش تعاملات بین‌المللی برای دانشکده نساجی و دانشگاه یزد را در پی داشته باشد. بدون تردید استفاده از فرصت‌ها و حمایت‌های پژوهشی اتحادیه اروپا برای هر دو دانشگاه مغتنم خواهد بود.

برنامه اراسموس پلاس یک پروژه مربوط به اتحادیه اروپاست که هدف آن تأمین مالی و حمایت از فعالیت‌ها در زمینه‌های تحصیلات دانشگاهی، آموزش‌وپرورش، جوانان و ورزش است. ساختار این برنامه از 3 برنامه کلیدی و 2 برنامه اضافی تشکیل شده است. فرصت‌های متعددی تحت برنامه اراسموس پلاس برای مؤسسات و محققان وجود دارند که فقط برخی از بخش‌های آن برای مؤسسات و محققان ایرانی قابل‌استفاده هستند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به مبادله استاد و دانشجو و ارائه رشته‌های کارشناسی ارشد مشترک با سه دانشگاه اروپایی اشاره کرد، که فرصت‌های مناسبی را برای کسب یک تجربه بین‌المللی و تحصیل در دانشگاه‌های اروپایی در اختیار محققان و دانشجویان ایرانی قرار می‌دهد.

ل.س42/ل.م54


( ۱ )