توسط محققان پارک علم و فناوری البرز؛

داروی گیاهی برای درمان آفت دهان به تولید انبوه رسید

تعداد بازدید:۴۹۴۶
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری البرز موفق شد داروی گیاهی برای درمان آفت دهان را بعد از ده سال تحقیق، آزمایش‌های بالینی و ثبت اختراع آن در کشور، به تولید انبوه برساند.
داروی گیاهی برای درمان آفت دهان به تولید انبوه رسید

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازپارک علم و فناوری البرز، محمد کابلی مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان گفت: نبید دارو، داروی گیاهی منحصر به فردی است که با خاصیت ضدالتهاب و تورم و ضدعفونی کننده و ضد درد و درمان‌کننده انواع زخم دهان و زبان است و برای به نتیجه رسیدن آن ده سال کار و تلاش و آزمایش بالینی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه از سال ۱۳۷۹ نسبت به آزمایش و تولید این دارو اقدام کرده‌ایم، افزود: در ترکیب این فرآورده از چندین نوع گیاه دارویی استفاده شده که پس از تهیه از منابع معتبر، استاندارد و علمی و تأیید مشخصات کمی و کیفی آنها توسط واحد کنترل کیفی در خط تولید قرار گرفته است. در حین تولید نیز آزمایشات کنترلی بر روی فرآورده‌ها انجام گرفته و نهایتاً پس از تأیید، بسته‌بندی و روانه بازار مصرف می‌گردد.

کابلی با اشاره به تحقیقات مختلف و همکاری با چهار دانشگاه کشور برای تولید استاندارد این دارو گفت: این دارو علاوه بر ناراحتی‌ها و زخمی‌های دهان و دندان برای ناراحتی‌ها و زخم‌های دیابت نیز کاربرد دارد.

وی اشاره به همکاری خوب پارک علم و فناوری البرز برای تولید و تجاری‌سازی این دارو گفت: حضور این شرکت‌دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری البرز امکان تولید و فروش و همچنین حضور در بسیاری از نمایشگاه‌ها را برای این شرکت میسر کرده است.

ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴


( ۱۰۸ )